TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kedžio dukters tvirkinimo byla: L.Stankūnaitei įtarimai nepareikšti

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Drąsius Kedys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Panevėžio miesto apylinkės teisme, kuriame buvo numatyta mažametės tvirkinimu kaltinto kauniečio Andriaus Ūso baudžiamąją bylą toliau nagrinėti tik spalio 7 d., ikiteisminio tyrimo teisėjas priėmė nutartį atmesti kaip nepagrįstus su šia byla susijusius anksčiau pateiktus nukentėjusiosios mažametės atstovų Neringos ir Aido Venckų skundus. Jie siekė, kad baudžiamoji byla būtų iškelta Laimutei Stankūnaitei.

Mažametės atstovų skunduose buvo pateikti prašymai, kad ikiteisminio tyrimo byla būtų papildyta naujais įtarimais – baudžiamąja tvarka turėtų atsakyti mažametės motina L.Stankūnaitė ir kiti du, jau mirę asmenys, taip pat buvo prašoma pakeisti A.Ūsui vilniečių prokurorų pateiktą įtarimą mažametės tvirkinimu į sunkesnį – seksualiniu prievartavimu.

Primintina, kad Vilniaus apygardos prokuratūra šių metų sausio 26 d. buvo priėmusi nutarimą nutraukti L.Stankūnaitės atžvilgiu ikiteisminį tyrimą, nes jos veiksmuose nenustatyta nusikalstamų veikų dėl mažametės tvirkinimo ir seksualinio prievartavimo sudėties požymių. Šių nusikalstamų veikų požymiai nebuvo nustatyti ir kitų asmenų atžvilgiu, o A.Ūso atžvilgiu ikiteisminio tyrimo dalis dėl seksualinio prievartavimo nutraukta.

Šį nutarimą N. ir A.Venckai apskundė aukštesniajam prokurorui, tačiau jų skundai vasario 23 d. nutarimu buvo atmesti. Tą pačią dieną Vilniaus apygardos prokuratūra šią bylą perdavė nagrinėti teismui.

Minėti prokurorų nutarimai buvo apskųsti Vilniaus miesto pirmojo apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjui, tačiau vėliau perduoti Apeliaciniam teismui, jame nuspręsta jų nagrinėjimą patikėti Panevėžio miesto apylinkės teismui.

Panevėžio miesto apylinkės teismas bylą grąžino prokurorui dėl netinkamai surašyto kaltinamojo akto, tačiau, šį sprendimą prokurorui apskundus, Panevėžio apygardos teismas nutartį panaikino ir baudžiamąją bylą grąžino nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjų kolegijai. N. ir A.Venckų skundų nagrinėjimas pavestas Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjui. Gegužės 28 d. nutartimi ikiteisminio tyrimo teisėjas minimus skundus paliko nenagrinėtus, motyvuodamas, jog tokiu sprendimu siekia išvengti dvigubos atsakomybės taikymo.

Viešai prokuratūrai metami priekaištai dėl 2009 m. spalio 6 d. Vilniaus apygardos teismo nutarties, kuria prokuratūra buvo įpareigota svarstyti klausimą dėl įtarimų L.Stankūnaitei pagal Baudžiamojo kodekso 24 str. 6 d. ir 153 str. numatytas veikas (padėjimas tvirkinti) pareiškimo, yra nepagrįsti. Vykdydama šią prokuratūra apsvarstė, ar yra pagrindas pareikšti L.Stankūnaitei įtarimus, ir, įvertinusi ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, padarė išvadą, jog L.Stankūnaitės veiksmuose šių nusikalstamų veikų požymių nėra.

Šį sprendimą ketvirtadienį ir paliko galioti Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Ši nutartis nėra galutinė ir per 7 dienas gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min