Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

,,Mažeikių naftoje“ dirbę užsieniečiai liko skolingi milijonines sumas mokesčių

„Mažeikių nafta“
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / „Mažeikių nafta“
Šaltinis: 15min
0
A A

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) informuoja nustačiusi keturis ,,Mažeikių naftoje“ vadovaujamą darbą dirbusius užsienio piliečius, kurie per trejus metus į šalies biudžetą nesumokėjo beveik 5 milijonų litų. Tokia suma susidarė priskaičiavus užsieniečiams Lietuvoje mokėtiną gyventojų pajamų mokestį, delspinigius ir baudas.

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pranešime spaudai teigiama, kad dirbti Mažeikių naftos perdirbimo įmonėje minėtus asmenis siuntė Olandijoje registruota užsienio įmonė, su bendrove sudariusi paslaugų sutartį dėl personalo aprūpinimo. Apie trejus metus vadovams darbo užmokestį mokėjo ,,Mažeikių nafta“, tiek pat laiko išmokas jie gaudavo iš užsienio įmonės. Šiuo metu visi asmenys išvykę iš Lietuvos.

Telšių AVMI visiems keturiems užsienio piliečiams papildomai priskaičiavo apie 2,8 mln. Lt mokėtino gyventojų pajamų mokesčio, apie 1,3 mln. litų delspinigių ir apie 750 tūkst. litų baudų.

Telšių AVMI specialistai susidomėjo ,,Mažeikių naftoje“ dirbusių asmenų pajamomis ir jų deklaravimu. Atliekant tyrimus bendradarbiauta su Olandijos mokesčių ir muitų administracija. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Olandijoje gyvenamąsias vietas deklaravę asmenys Lietuvoje gyveno ilgiau kaip 183 dienas. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą tokiu atveju naftos perdirbimo įmonėje dirbę užsienio piliečiai laikytini nuolatiniais Lietuvos gyventojais, todėl mokesčių administratoriui privalėjo pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas ir nuo pajamų, gautų iš užsienio įmonės, Lietuvoje apskaičiuoti bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį.

Išanalizavus turimą ir gautą informaciją iš užsienio mokesčių administratorių, išaiškinta, kad tik vienas iš ,,Mažeikių naftoje“ dirbusių vadovų Lietuvos mokesčių administratoriui pateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją, tačiau ir joje visų iš užsienio įmonės gautų pajamų nenurodė bei sumokėjo tik dalį šio mokesčio. Telšių AVMI visiems keturiems užsienio piliečiams papildomai priskaičiavo apie 2,8 mln. Lt mokėtino gyventojų pajamų mokesčio, apie 1,3 mln. litų delspinigių ir apie 750 tūkst. litų baudų.  

Telšių AVMI informuoja, kad visam laikui iš Lietuvos išvažiuojantys asmenys prieš išvykdami privalo pateikti fizinio asmens, galutinai išvykstančio iš Lietuvos, pajamų mokesčio deklaraciją ir apskaičiuoti bei deklaruoti visas pajamas, gautas per tą mokestinį laikotarpį iki išvykimo dienos, bei sumokėti pajamų mokestį iki tos pačios išvykimo dienos.

,,Mokesčių inspekcijos bendradarbiavimas su užsienio šalių partneriais padeda nustatyti stambius mokesčių vengimo faktus. Praėjusiais metais Telšių AVMI specialistai išaiškino ,,Mažeikių naftoje“ dirbusias užsienio buveines, nesumokėjusias daugiau kaip 11 mln. litų mokesčių“, – pasakoja Telšių AVMI viršininkas Algimantas Laucevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min