Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 5d. 14:29

Mažiau „lakt ir raitytis“ išprievartautai merginai pasiūliusiam policininkui skirtas įspėjimas

Pareigūnui tenka atgailauti, bet nukentėjusiosios širdies atsiprašymas nesuminkštino
15min koliažas / Pareigūnui tenka atgailauti, bet nukentėjusiosios širdies atsiprašymas nesuminkštino

Ketvirtadienį Vilniaus apskrities policija pranešė, kad Etikos komisijoje priimtas sprendimas dėl pareigūno komentaro apie nusikaltimo auką socialiniame tinkle. „Mažiau lakt ir raitytis reikia, ir nieko nebus“, – tokį komentarą prie straipsnio apie išprievartautą merginą parašęs policininkas nubaustas įspėjimu.

Komisija vienbalsiai nusprendė, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis pažeidė Lietuvos policijos darbuotojų etikos kodekso 7.1. ir 7.2 punktus, – paskelbė policija.

Etikos kodekso 7.1 punktas skelbia, kad pareigūnas privalo saugoti profesinę garbę ir elgtis taip, kad savo elgesiu ar veiksmais nediskredituotų savo vardo, policijos pareigūno, valstybės tarnautojo ar kito policijos darbuotojo statuso ir policijos autoriteto.

Etikos kodekso 7.2 punktas numato, kad pareigūnas privalo visada atminti, kad savo elgesiu ir veiksmais jis rodo pavyzdį ir kad pagal jo elgesį bei įvaizdį sprendžiama apie visą policijos sistemą, jos pareigūnus ir kitus darbuotojus.

Atsižvelgiant į komisijos siūlymą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos viršininkas už Etikos kodekso pažeidimą vyriausiajam patruliui skyrė įspėjimą.

15min primena, kad skandalas kilo vasario viduryje po pareigūno pareiškimo socialiniame tinkle.

„Mažiau lakt reikia ir raitytis, ir nieko nebus“, – prie 15min straipsnio elektroninės iškarpos savo poziciją įterpė sostinės policininkas Livijus S., kurį „Instagram“ tinkle seka beveik 4 tūkst. žmonių.

15min nuotr./Policininko požiūris į prievartos aukas
15min nuotr./Policininko požiūris į prievartos aukas

Kilus pasipiktinimui, kad pareigūnas netiesiogiai teisina brutalų nusikaltėlį ir užmeta kaltės naštą pačiai aukai, policijos bendruomenė bendromis pastangomis ėmėsi taisyti padėtį.

Pareigūnas pripažino, kad savąją repliką paviešino ne vietoje ir ne laiku, tad dabar atgailauja ir siekia ištaisyti žalą.

„Kaip pareigūnas jaučiu atsakomybę ir tikrai netoleruoju prievartos – bet kokiu pavidalu. Nesiekiau ir jokiu būdu nenorėjau iššaukti tokio visuomenės supriešinimo“, – atgailaujama policininko viešai paskelbtame atsiprašyme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min