TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažylę mušusi darželio auklėtoja: pliaukštelėjau, nes ji nebekvėpavo

Auklėtoja Marytė Vaišvilienė
J.Andriejauskaitės/15min nuotr / Auklėtoja Marytė Vaišvilienė
Šaltinis: 15min
4
A A

Dvejų metų mažylei pliaukštelėjusi ir už tai nubausta Klaipėdos darželio „Žuvėdra“ auklėtoja Marytė Vaišvilienė siekia būti išteisinta. Darželyje tebedirbanti moteris Klaipėdos apygardos teismui siekia įrodyti, jog mergaitei pliaukštelėjo, kai ši staiga nustojo kvėpuoti. Mažylės mamai atstovaujantis advokatas tikina, jog tai nauja versija ir ją laiko išsigalvojimu.

Incidentas įvyko pernai spalio 27-ąją, kuomet papietavę vaikai darželio vonios kambaryje buvo susodinti ant puodukų. Lopšelio grupės vaikų buvo paprašyta plojimu pranešti, kai jau bus atlikę gamtinius reikalus. Pirmasis ženklą davė Ugnius, tad priėjusi M.Vaišvilienė pasirūpino vaiku ir uždėjo sauskelnes. Kaip teigiama, reaguodama į kitam vaikui skiriamą dėmesį, verkti pradėjo mažylė Ugnė.

Supratusi, jog mergaitė nekvėpuoja ir siekdama, kad ši paveikta išorinio dirgiklio išeitų iš esamos būsenos, auklėtoja pliaukštelėjo per sėdmenis delnu, mergaitė giliai įkvėpė ir pravirko.

Nenorėdama provokuoti jos pykčio ir pasakiusi, kad tuoj sutvarkys berniuką ir ateis pas ją, auklėtoja nusisuko ir verksmas nutilo.

Pasak M.Vaišvilienės, ši maniusi, jog mergaitė reaguoja į prašymą ir nurimo, o atsisukusi pamatė Ugnę stovinčią sustingusioje pozoje, jos lūpos buvo raudonai melsvos, ši traukuliavo. Supratusi, jog mergaitė nekvėpuoja ir siekdama, kad ši paveikta išorinio dirgiklio išeitų iš esamos būsenos, auklėtoja pliaukštelėjo per sėdmenis delnu, mergaitė giliai įkvėpė ir pravirko. Mergaitei ant kairiojo sėdmens atsirado mėlynė.

Dirba ir toliau

Auklėtoja teigė, jog buvo girdėjusi apie priepuolius, kurie pasitaiko vaikams. Dėl savo poelgio labai išsigandusi pedagogė pietų miego metu prasėdėjo prie mergaitės. Apie pliaukštelėjimą tą pačią dieną informavo mažylės po darbo pasiimti atėjusią mama Oksaną Suprun, tikina skambinusi mamai ir savaitgalį, tačiau ši skambučius ignoravusi. Administracijos apie mažylės būklę auklėtoja neinformavo.

J.Andriejauskaitės/15min nuotr/Auklėtoja Marytė Vaišvilienė
J.Andriejauskaitės/15min nuotr/Auklėtoja Marytė Vaišvilienė

Moteris nesijaučia kalta, nes tikina, jog jei nebūtų sudavusi, pasekmės galėjusios būti dar liūdnesnės.

„Jūs įsivaizduokite, ar mušimu gali nuraminti vaiką, tokį mažiuką? Mergaitė labai reikalavo dėmesio, verkė labai, juk tokia mažytė, maitinama krūtimi. Natūralu, kad vaikas jaučiasi nesaugus, juk mūsų nepažįsta, bijo“, – ketvirtadienį kalbėjo pavasarį Klaipėdos apylinkės teisme kalta pripažinta auklėtoja, kuriai skirta 1 200 eurų bauda ir dvejus metus uždrausta dirbti pedagoginį darbą. Tiesa, kol teismo sprendimas neįsiteisėjęs, M.Vaišvilienė tebedirba darželyje „Žuvėdra“.

Nauja versija

J.Andriejauskaitės/15min nuotr./Mergaitės mama Oksana Suprun
J.Andriejauskaitės/15min nuotr./Mergaitės mama Oksana Suprun

Ketvirtadienį moteris teismo prašė iškviesti ekspertus, kurie papasakotų apie mergaitę galimai ištikusį mėlynąjį respiracinį efektą, jo požymius. Esą tokie požymiai atitinka mergaitės būseną minėtą dieną.

Nukentėjusiosios mama Oksana Suprun teigia, jog tirti nebėra ko, nes auklėtoja pripažino sudavusi vaikui. Tą pačią dieną po incidento vaiką nuvedusi pas šeimos gydytoją, atsiradusią hematomą patvirtino ir teismo medicinos ekspertai.

O.Suprun advokatas teigia, jog nuteista darželio auklėtoja šią istoriją sumanė tik dabar, net ir apeliaciniame skunde to nėra. Ikiteisminiame tyrime tokia informacija taip pat nebuvusi pareikšta.

Manome, kad siekiama vilkinti bylą, kad draudimas dirbti su vaikais įsigaliotų kuo vėliau, – sakė advokatas.

„Ginčo dėl pliaukštelėjimo nėra, tik kaltinamoji nurodo kitokią priežastį, dėl ko buvo priversta pliaukštelėti, tačiau tai, kad delnu buvo suduota, faktas nustatytas, kaltinamoji pripažino. Vaiko šiandien nebeapžiūrėsi. Toje patalpoje buvo tik auklėtoja ir vaikai, nėra kam paliudyti.

Manome, kad siekiama vilkinti bylą, kad draudimas dirbti su vaikais įsigaliotų kuo vėliau. Juk tėvai ne kvaili, jei vaikas turėtų tokių sveikatos problemų, apie tai būtų pranešę gydytojui, į kurį kreipėsi tą pačią dieną. Būtų pasakę, kad mūsų vaikas šiandien darželyje vos nenumirė. Atvirai sakant, absurdas“, – sakė mažylės mamai atstovaujantis advokatas.

Mažylės mama O.Suprun teigė, jog šiandien mergaitė lanko kitą darželį, yra sveika ir jokių sutrikimų neturi.

Teismas papildomai tirs įrodymus

Klaipėdos apygardos teismo kolegija ketvirtadienį paskelbė nutarusi atlikti papildomą įrodymų tyrimą, tačiau prašymą dėl eksperto iškvietimo atmetė kaip nepagrįstą, nes pati nuteistoji smūgio sudavimo ranka neneigia.

Į teismą nuspręsta iškviesti specialistą, kuris atsakytų į klausimus apie mėlynąjį respiracinį efektą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min