Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 19d. 15:18 , atnaujinta: 2012 lapkričio 19d. 15:46

Medicinos ekspertų išvada: 11 mėnesių berniuko mirties Kauno klinikinėje ligoninėje priežastis – per didelė kalio chlorido dozė

 Vitoldas Guliavičius ir Auksė Lipkevičienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vitoldas Guliavičius ir Auksė Lipkevičienė

Balandį Kauno klinikinę ligoninę supurtė tragedija – mirė į ligoninę atvežtas sunegalavęs 11 mėnesių kūdikis D.D. Spėta, kad mirties priežastis galėjo būti per didelė kalio dozė, nuo kurios sustojo berniuko širdis. Medicinos ekspertai šį spėjimą patvirtino: mirties priežastis – per didelė kalio chlorido koncentracija kraujyje. Įtariama, kad slaugytoja galėjo sumaišyti vaistus. Moteris tvirtina suleidusi gliukozės tirpalą.

Pirmadienį Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai Vitoldas Guliavičius ir Auksė Lipkevičienė surengė spaudos konferencijoje, kurioje pateikė iš teismo medicinos specialisto gautas specialios medikų komisijos išvadas dėl mažamečio D.D. mirties aplinkybių.

A.Lipkevičienė pabrėžė, kad „teismo ekspertų išvada yra kategoriška“, t.y. aiškiai pasakanti, kad mirties priežastis yra ūmi intraveninė intoksikacija kalio chlorido tirpalu.

Papildyta 15.44 val.: Slaugytojai, jei būtų pripažinta kalta dėl netyčinės žmogžudystės, grėstų iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė. Aplinkybių, kaip buvo suleistas kalio chloridas berniukui, prokurorai nekomentuoja, teigdami, kad tai – ikiteisminio tyrimo, kuris dar nėra baigtas, medžiaga. Taip pat nekomentuojama kaip iš ligoninės, po įvykio, paslaptingai dingo švirkštai.

V.Guliavičius nekonkretizavo, kiek dar gali tęstis ikiteisminis tyrimas. Prokuroro teigimu, byla yra didelės apimties, sudėtinga, todėl tyrimas vyksta ilgai. Neatmetama galimybė, kad įtarimai gali būti pareikšti ir daugiau žmonių.

15min.lt primena, kad kūdikis mirė balandžio 6 d. Kauno klinikinėje ligoninėje. Netrukus penkiolikai parų buvo suimta slaugytoja Valdareza Beleškienė, kuri, kaip įtariama, galėjo sumaišyti vaistus. Moteris, dėl pablogėjusios sveikatos būklės, šiuo metu ligoninėje nebedirba.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Egidijus Drėzas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Egidijus Drėzas

„Tai – pirmas žingsnis link teisingumo. Šiandien pateiktos išvados sako, kad balandžio 6-ąją mano vaikelis mirė nuo mirtinos kalio dozės, kai buvo sumaišyti vaistai. Po jo mirties išsakytus ligoninės vadovų žodžius vertinu kaip mano ir mano šeimos šmeižtą (ligoninės vadovai teigė, kad vaikas buvo atvežtas labai išsekęs, – red. past.). Baigus ikiteisminį tyrimą, byla keliaus į teismą. Vėliau spręsime, kaip toliau elgtis“, – sakė mirusio kūdikio tėvas Egidijus Drėzas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min