Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Medininkų byloje Rusijoje apklausto liudininko Vladislavo Pužajaus akibrokštas Lietuvai: parodymai be priesaikos

Konstantinas Michailovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konstantinas Michailovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas, nagrinėjantis Medininkų žudynių bylą, penktadienį paskelbė Rusijoje pagal teisinės pagalbos prašymą apklausto buvusio omonininko parodymus. Vladislavas Pužajus į klausimus atsakė, bet dėl atsakymų nuoširdumo neprisiekė.

Penktadienį Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė buvusio omonininko Vladislavo Pužajaus atsakymus, kurie Lietuvos prašymu jam buvo užduoti 2013 metais spalio 17 dieną, kaip liudytoją apklausiant teisme Tambovo mieste, Rusijoje. Lietuva atsakymus gavo šių metų pradžioje.

Pernai birželį Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė su teisinės pagalbos prašymais kreiptis į Latviją ir Rusiją, kad būtų apklausti svarbūs liudytojai.

Visų neapklausė net Latvijoje

Buvę Vilniaus ir Rygos omonininkai – Viktoras Michailovas, Igoris Gorbanas, Vladislavas Pužajus, Igoris Dežinas, Aleksandras Kuzminas ir Igoris Puzinas buvo kviečiami kaip liudytojai į Lietuvos apeliacinį teismą, tačiau į teismo posėdžius jie neatvyko. Latvija įvykdė teisinės pagalbos prašymą, apklausė kai kuriuos nurodytus liudytojus. Visų prašomų asmenų Latvijos pareigūnai apklausti negalėjo, nes nežinoma jų gyvenamoji vieta.

Iš penktadienį paskelbto protokolo seka, kad VRM pensininkas, 52 metų V.Pužajus atsisakė duoti liudytojo priesaiką, nes nenori prisiekti užsienio valstybei.

Rusijos VRM pensininkas, 52 metų V.Pužajus atsisakė duoti liudytojo priesaiką, nes nenorėjo prisiekti užsienio – Lietuvos – valstybei.

V.Pužajus teigė, kad nepažįsta Medininkų byloje kalėti iki gyvos galvos nuteisti Konstantino Michailovo. Liudytojas sakė ir teismui buvo pateikti duomenys, kad dėl traumų tarnybos metu jam yra pablogėjusi sveikatos būklė.

„K.Michailovo niekada nemačiau ir nepažįstu“, – per apklausą sakė V.Pužajus. Tačiau jis pripažino, kad pažįsta buvusį omonininką Tadeušą Gudanecą.

Nepamena pokalbių apie Medininkus

Kaip teisme yra sakęs prokuroras, K.Michailovas sutiko ir susitarė su Andrejumi Laktionovu ir Aleksandru Ryžovu įvykdyti įsakymą ir apie 24 val. išvyko į Medininkus. Juos vežė kitas OMON pareigūnas Tadeušas Gudanecas ir dar vienas Vilniaus OMON pareigūnas.

„Aš buvau skubiai iškviestas iš atostogų ir mačiau jį (T.Gudanecą – BNS) OMON bazėje“, – liudydamas sakė V.Pužajus. Jis sakė neprisimenąs, ar teko kalbėtis apie Medininkus su T.Gudanecu.

Teisme taip pat buvo skelbta, kad V.Pužajus Lietuvos Valstybės saugumo departamentui buvo perdavęs kažkokius pokalbių įrašus, tačiau dabar apklausiamas sakė nieko apie tai nežinąs.
Tuo metu K.Michailovas prašė teismo nedelsiant paleisti jį iš suėmimo ir nutraukti bylą, nes nėra padaręs nusikaltimo. Jam pritarė ir advokatai. Teismas nutartį dėl šio prašymo skelbs birželio 7 dieną.

Teismui buvo pateikti Rusijos ambasados raštas, jame išreiškiamas susirūpinimas nuteistojo sveikatos būkle. K.Michailovas buvo tirtas Santariškėse, bet jo nusiskundimų priežastis nenustatyta. Dabar nuteistajam yra duotas elektroninis prietaisas, kuris fiksuoja sveikatos būklę.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs birželio 4 dieną.

K.Michailovą nuteisė iki gyvos galvos

Lietuvos apeliacinis teismas Medininkų žudynių bylą nagrinėja dvejus metus – pirmasis posėdis įvyko 2012 metų sausio 26 dieną.

K.Michailovą 2007 metų lapkričio 28 dieną sulaikė Latvijos teisėsauga, remdamasi Lietuvos išduotu Europos arešto orderiu. Lukiškių tardymo izoliatoriuje jis laikomas nuo 2008-ųjų sausio.

Vilniaus apygardos teismas K.Michailovą pripažino kaltu ir 2011 metais nuteisė kalėti iki gyvos galvos.

Ankstų 1991 metų liepos 31-osios rytą Medininkų pasienio kontrolės poste buvo šaltakraujiškai nužudyti septyni savo pareigas ėję policijos ir muitinės pareigūnai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min