Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 30d. 14:00

Medkirtį nelegaliai pasamdęs ir darbų saugos nepaisęs savininkas sulauks baudžiamosios atsakomybės

Miškas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Miškas

Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Rimantas Jurkevičius perdavė nagrinėti rajono apylinkės teismui nusikaltimo asmens socialinėms teisėms baudžiamąją bylą , kurioje nusikalstamos veikos padarymu – darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimu kaltinamas 42 metų individualios įmonės savininkas V. J.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, prieš dvejus metus rudenį Utenos rajono Minčiagirės girininkijos Strazdų miške, esančiame Tauragnų seniūnijoje, pjaudamas medį gyvybės neteko didelę miško pjovėjo darbo patirtį turėjęs, bet be apsauginio šalmo dirbęs S. V. Nupjauta pušis virsdama užkliudė eglę, nuo smūgio atskilusi šaka sunkiai sužalojo nuo netikėto smūgio neapsaugotą miško kirtėjo galvą. Nukentėjusiojo, nugabento į Ignalinos, vėliau į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės reanimacijos skyrių gyvybės nepavyko išgelbėti.

„Baudžiamąja tvarka dėl miško darbuose gyvybės netekusio žmogaus privalės atsakyti darbdavys. Ši skaudi nelaimė įvyko dėl įstatymų ir darbų saugos taisyklių nuostatų nepaisymo. Individualios įmonės savininkas, pasamdęs miškui kirsti pjovėją, nesudarė su juo darbo sutarties, nepasirūpino miško kirtėjo darbo saugumu ir sveikatos apsauga, nors ir privalėjo tą padaryti. Pagal galiojančius įstatymus darbdavys yra atsakingas už darbo saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų vykdymą ir kontrolę. Taip pat buvo pažeisti miško darbų saugos taisyklių reikalavimai, kurie nurodo, kad pjovėjas, dirbantis su motoriniu pjūklu, privalo turėti atitinkamą kvalifikaciją, draudžiama dirbti motoriniu pjūklu be apsauginio šalmo. Su šalmais turėtų būti ir visi medienos ruošoje esantys asmenys. Kaltinamojo baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis visiškai pripažino jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką“,- teigė Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Rimantas Jurkevičius, padarytoje nusikalstamoje veikoje nustatęs požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo.

Utenos rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą dėl nelegalaus darbo, savininką jau yra nubaudęs 3000 litų pinigine bauda.

Darbdavys ar jo įgaliotas asmuo, pažeidęs darbų saugos įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytus darbų saugos ar sveikatos apsaugos darbe reikalavimus, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas žmonėms, avarija ar atsirado kitokių padarinių, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Temos: 2 Miškas Girininkija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min