Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meilės ištroškusį prancūzą prie radiatoriaus prirakinę vilniečiai išgirdo teismo nuosprendį (atnaujinta 15.37 val.)

Bute Pylimo g. įkalintą prancūzą išgelbėjo ugniagesiai
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt archyvo nuotr. / Bute Pylimo g. įkalintą prancūzą išgelbėjo ugniagesiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinė kriminalinė meilės drama turi atomazgą: užsieniečio aistras kursčiusi Danutė Bareišytė, jos bičiulis Arturas Tučkovskis bei jų sėbras Vladimiras Kravčenka pasiųsti už grotų.

Pirmadienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį trims vilniečiams, 2007-ųjų spalio 12–16 dienomis viename sostinės bute įkalinusiems svečią iš Prancūzijos 51 metų Oliverį Merabetą.

A.Tučkovskiui skirti 6 metai, D.Bareišytei – 4 metai, o V.Kravčenkai – 3 metai ir 6 mėnesiai pataisos namuose, naujienų portalą 15min.lt informavo teismo atstovė Rūta Trimailovienė.

Prancūzui priteisė 33 487 litus

Anot teismo atstovės, D.Bareišytė nuteista už tai, kad atėmė iš žmogaus laisvę, pagrobė jo turtą, neteisėtai laikė ir naudojo jo mokėjimo kortelę, taip pat apgaule įgijo svetimą turtą.

A.Tučkovskis griežtos bausmės nusipelnė, nes veikdamas su bendrininkais neteisėtai atėmė iš žmogaus laisvę, panaudodamas fizinį smurtą atėmė svetimą turtą, neteisėtai naudojo prancūzo banko kortelę, apgaule įgijo svetimą turtą, be to, neteisėtai laikė nedidelį kiekį narkotikų – amfetamino.

V.Kravčenka nuteistas, nes veikdamas su bendrininkais neteisėtai atėmė iš žmogaus laisvę bei naudodamas fizinį smurtą atėmė svetimą turtą.

Teismas visiškai tenkino prancūzo civilinį ieškinį – solidariai iš šios trijulės priteisė O.Merabeto naudai 33 487 litus.

Šioje baudžiamojoje byloje buvo minima dar vieno vilniečio pavardė – Emilio N.Nusikaltėliai vaizdavo humaniškus – ant palangės paliko truputį maisto. Užsienietis jo net nepalietė, tuo tarpu gamtinius reikalus jis galėjo atlikti tik ten, kur buvo prirakintas.

Tačiau jo atžvilgiu teisėja Nida Vigelienė nutarė bylą sustabdyti. Priežastis – jau padarius  nusikalstamas veikas vyrui sutriko psichika, jis nebesuvokia savo veiksmų. Todėl jam skirtos priverčiamosios medicinos priemonės. O.Merabeto civilinis ieškinis šio piliečio atžvilgiu kol kas taip pat liko nenagrinėtas.

Įkalino, bet padėjo maisto

Kaip skelbta anksčiau, 30-metė D.Bareišytė, 38-erių A.Tučkovskis ir 35-erių V.Kravčenka kalino užsienietį Vilniuje, Pylimo gatvėje, esančiame bute. Į lietuvišką kriminalinę dramą O.Merabetas įkliuvo penktadienį.

Į trumpalaikiams intymiems pasimatymams nuomojamą butą atvykęs užsienietis, matyt, tikėjosi nemažai malonumų, tačiau patyrė daug skriaudos.

Apie vidurdienį trys vyrai prancūzą surišo, antrankiais prirakino prie radiatoriaus, talžė kojomis ir rankomis.

Pagrobtų pinigų, papuošalų bei kitų asmeninių jo daiktų nusikaltėliams neužteko – turėdami prancūzo banko korteles jie bandė išgauti ir PIN kodus. Būtent turint tokį tisklą O.Merabetas ir buvo prirakintas prie radiatoriaus. Nusikaltėliai vaizdavo humaniškus – ant palangės paliko truputį maisto.

Užsienietis jo net nepalietė, tuo tarpu gamtinius reikalus jis galėjo atlikti tik ten, kur buvo prirakintas.

Po beveik keturių parų, antradienį, spalio 16-osios rytą, O.Merabetui pavyko sukaupti jėgų likučius ir nurauti radiatoriaus vamzdžius. Pradėjo veržtis karštas vanduo, virto garų kamuoliai, prancūzas pro langą angliškai šaukėsi pagalbos. Pamanę, kad bute gaisras, aplinkiniai iškvietė ugniagesius.

Atvykę ugniagesiai pro langą kopėčiomis nukėlė užsienietį ir perdavė jį atvykusiam greitosios pagalbos ekipažui. Prancūzijos pilietis buvo smarkiai sumuštas.

Sulaikė vieną po kito

Vilniaus kriminalistai nedelsdami ėmė ieškoti O.Merabeto skriaudikų. Įtariamieji įkliuvo vienas po kito. Pirmiausia, praėjus dienai, pareigūnai sulaikė vilnietę D.Bareišytę.

Ji pasakojo jau keletą metų pažįstanti iš Alžyro kilusį O.Merabetą, gyrėsi buvusi pas jį svečiuose Prancūzijoje, gavusi iš jo brangių dovanų. Pastaruoju metu ryšys buvo nutrūkęs, bet O.Merabetas vėl panoro atvykti į Vilnių.

Nors vyrą apipūdino kaip iškrypėlį, susidorojimo moteris teigė neorganizavusi.

Manoma, kad apie užsieniečio įkyrumą D.Bareišytė prasitarė dabartiniam savo draugui, o šis su  bičiuliais nutarė jį pamokyti.

Vilnietį A.Tučkovskį šeštadienį prieš vidurnaktį sostinės policijos ir rinktinės „Vytis“ pareigūnai sulaikė lošiantį Gedimino prospekte įsikūrusiame kazino „Olympic”. Netrukus įkliuvo ir paskutinis įtariamasis. V.Kravčenka sulaikytas bute netoli sostinės Kalvarijų turgavietės.

Gynybos versija: apkalbėjo iš keršto

Visi trys kaltinamieji proceso metu kaltę atkakliai neigė. D.Bareišytė teismą bandė įtikinti, esą nukentėjusysis ją apkalbėjo dėl to, kad ji buvusį širdies draugą paliko.

Trijulė nepalankų teismo nuosprendį dar gali skųsti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Meilė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min