Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 27d. 14:42 , atnaujinta: 2015 lapkričio 27d. 18:04

Meilės trikampis: Šalčininkų vicemeras A.Andruškevičius ir jo varžovas – negyvi su šautinėmis žaizdomis

Andžejus Andruškevičius
15min nuotr. / Andžejus Andruškevičius

Penktadienį Šalčininkus sukrėtė tragedija: 51 metų ilgametis Šalčininkų rajono vicemeras Andžejus Andruškevičius nušovė žmonos meilužį ir pats nusišovė, pranešė 15min.lt šaltiniai. Į tragedijos vietą atskubėję pareigūnai rado dviejų vyrų kūnus ir du pistoletus. Abu jie panaudoti tą pačią dieną. Tačiau pareigūnai kol kas nekomentuoja, kas galėjo šaudyti.

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyryje 15min.lt patvirtino, kad toks įvykis užfiksuotas, tačiau pavardžių ir pareigų specialistai nepatikslina. Esą informacija turima tik apie du mirusius vyrus su šautinėmis žaizdomis.

Vėliau policija išplatino tokį lakonišką pranešimą: 13 val. 9 min. Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Šalčininkų r. sav., Eišiškių sen., Eišiškėse, rasti 1964 m. ir 1977 m. gimusių vyrų kūnai su šautinėmis žaizdomis. Įvykio aplinkybės tiriamos. Teigiama, kad 38 metų žuvusysis yra vietos verslininkas Darius M.

Policija versijų neatskleidžia

Nėra jokių įvykio versijų, per anksti. Dabar kaip tik prasidėjo darbas. Ten yra daug aplinkybių įdomių, taip kad kol kas nėra ką šnekėti, – sakė K.Lančinskas.

Tai, kad Šalčininkų rajono vicemeras A.Andruškevičius rastas negyvas, BNS patvirtino Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis. A.Andruškevičiaus ir kito asmens lavonai su šautinėmis žaizdomis rasti Eišiškių seniūnijoje Šalčininkų rajone vicemero namuose. R.Matonis sakė, kad antrasis asmuo nėra viešas.

Įvykio vietoje esantis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas tiriamo įvykio versijų BNS nekomentavo. Anot jo, šiuo metu vyksta liudytojų apklausos.

„Dabar kaip tik pareigūnai vietoje apklausia visus liudytojus. (Vicemero namuose) nebuvo daugiau žmonių, bet yra daug liudytojų apklausiama, siekiant nustatyti kitas įvykio aplinkybes“, – sakė K.Lančinskas.

„Nėra jokių įvykio versijų, per anksti. Dabar kaip tik prasidėjo darbas. Ten yra daug aplinkybių įdomių, taip kad kol kas nėra ką šnekėti“, – pridūrė jis.

VIDEO: Kraupus radinys: Šalčininkų vicemeras A.Andruškevičius ir dar vienas vyras – negyvi su šautinėmis žaizdomis

K.Lančinskas sakė kol kas nežinantis, kaip rastas antrasis 1977 metais gimęs asmuo susijęs su Šalčininkų vicemeru.

Kaip iš įvykio vietos pranešė 15min.lt fotožurnalistas Lukas Balandis, policija aptvėrusi namo teritoriją, kriminalistai dirba vidiniame kieme, kur ir rastas Šalčininkų rajono vicemero A.Andruškevičiaus kūnas. Į įvykio vietą atvažiavo laidojimo namų automobilis, kuris vėliau išvažiavo.

K.Lančinskas: aptikti du ginklai, abu panaudoti

Rasto negyvo Šalčininkų vicemero A.Andruškevičiaus namuose aptikti du pistoletai, abu jie buvo panaudoti nelaimės dieną, sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Paklaustas, ar yra žinoma, kas panaudojo ginklus, K.Lančinskas sakė: „Kol kas dar šitą klausimą palikime atvirą“.

„Du ginklai, du kūnai, dirbame, apklausinėjame. Pirminiais duomenimis, abu ginklai panaudoti tą dieną. Tai du pistoletai“, – BNS penktadienio vakarą sakė sostinės policijos vadovas.

Pirminiais duomenimis, pasak jo, tai nebuvo susišaudymas – ginklus panaudojo vienas asmuo.

Paklaustas, ar yra žinoma, kas panaudojo ginklus, K.Lančinskas sakė: „Kol kas dar šitą klausimą palikime atvirą“.

Ginklai buvo laikomi teisėtai, tačiau kam jie buvo išduoti, K.Lančinskas pasakyti kol kas negalėjo.

K.Lančinskas sakė, kad penktadienį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo. Paklaustas, ar įvykyje galėjo dalyvauti trečias asmuo, jis teigė negalintis į tai atsakyti. „Reikia išsamesnės įvykio vietos apžiūros“, – nurodė Vilniaus apskrities policijos viršininkas.

Pareigūnas teigė, kad policija yra išsiaiškinusi pirmines įvykio versijas, tačiau jų nedetalizavo.

Meilės trikampis – vieša paslaptis

Šaltinių teigimu, A.Andruškevičius savo žmoną ir kitą vyrą aptiko namuose. Vyrą jis nušovė viduje, o pats nusišovė išėjęs į lauką.

Kaip rašo portalas wilnoteka.lt, nebuvo paslaptis, kad Andruškevičių šeima išgyvena krizę, bet, tarkim, dar lapkričio 11-osios, Lenkijos Nepriklausomybės dienos, iškilmėse Šalčininkų vicemeras dalyvavo kartu su žmona Nijolia. Anot portalo šaltinių, tragedija įvyko „geranoriškų“ asmenų dėka: vicemerui kažkas paskambino ir informavo apie „svečią“ namuose, tad A.Andruškevičius ten ir išskubėjo.

Tai tragedija, todėl nieko nenoriu komentuoti. Bet greičiausiai tai šeimyninis reikalas, – sakė L.Talmontas.

A.Andruškevičius buvo medžiotojas, bet policija nepranešė, ar šautinės žaizdos padarytos iš medžioklinio šautuvo.

Šių metų vasarą A.Andruškevičius dalyvavo Seimo nario rinkimuose Varėnos–Eišiškių apygardoje ir tik antrame ture pralaimėjo Seimo nariu išrinktam Vidui Mikalauskui. A.Andruškevičius priklausė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. A.Andruškevičius su sutuoktine Nijolia užaugino du vaikus – dukrą Anną ir sūnų Kšyštofą. Politikas Šalčininkų rajono mero pavaduotoju dirbo nuo 2009 m.

A.Andruškevičius yra gimęs Eišiškėse,  oficialiai buvo nurodęs, kad su šeima gyveno Dumblės kaime, kur turėjo nemažą ūkį, o dirbo Šalčininkuose. Tačiau pastaruoju metu, pasak šaltinių, vicemeras su žmona gyveno Eišiškėse, tuose namuose, kur ir įvyko tragedija.

A.Andruškevičius savo biografijoje buvo pažymėjęs, jog su žmona Nijolia buvo sudaręs bažnytinę santuoką. Tarp savo pomėgių jis buvo nurodęs istoriją, sportą ir medžioklę. 

L.Talmontas: „Tai – tragedija“

Labai geras buvo žmogus, pareigingas, atsakingas, geras vicemeras. Jis buvo inteligentiškas žmogus su patirtimi ir politinėje, ir visuomeninėje veikloje, – sakė Z.Palevičius.

Seimo narys, Šalčininkuose išrinktas ir buvęs ilgametis šio rajono meras Leonardas Talmontas situacijos komentuoti nenorėjo.

„Tai tragedija, todėl nieko nenoriu komentuoti. Bet greičiausiai tai šeimyninis reikalas“, – tik tiek tepasakė L.Talmontas.

Penktadienį negyvas rastas Šalčininkų vicemeras A.Andruškevičius buvo didelę patirtį turintis, geras ir inteligentiškas žmogus, sako rajono meras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) narys Zdzislavas Palevičius.

Savivaldybės vadovas BNS teigė, kad jam sunku suvokti, kodėl įvyko ši nelaimė. „Labai geras buvo žmogus, pareigingas, atsakingas, geras vicemeras. Jis buvo inteligentiškas žmogus su patirtimi ir politinėje, ir visuomeninėje veikloje. Buvo labai gera kartu dirbti“, – sakė Z.Palevičius.

„Čia labai didelė tragedija visiems ir man dėl to labai gaila. (...) Man sunku suvokti, kodėl taip nutiko“, – pridūrė jis.

Z.Palevičius nenorėjo komentuoti galimų nelaimės priežasčių ir versijų.

Kaimynai pašiurpę

Jis labai ją mylėjo, – apie A.Andruškevičiaus ir jo žmonos Nijolios santykius sakė kaimynas.

Vietoje sutikti vicemero kaimynai neslėpė, kad tragedija juos sukrėtė. „Labai tvarkinga šeima buvo, viskas. Ir ūkininkas geras, ir vaikai geri, nieko nepasakysi. Dukra mokosi universitete, sūnus į mokyklą dar vaikšto. Kas čia įvyko...“, – vienas per kitą kalbėjo kaimynai.

Jų teigimu, vicemero A.Andruškevičiaus žmona yra keliolika metų jaunesnė už savo vyrą, jai dar nėra 40 metų.

Kaimynai tvirtina puikiai pažinoję ir antrą nušautą vyrą, bet nelabai norėjo apie jį pasakoti plačiau: „Žinot, kaip sakoma – apie mirusį arba gerai, arba nieko.“

„Jis labai ją mylėjo, – apie A.Andruškevičiaus ir jo žmonos Nijolios santykius sakė kaimynas. – Taip jis sakydavo. Kaimynystėje gyvename juk, ne kartą už vieno stalo sėdėjome.“

PAGALBA TELEFONU
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vilties linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
116 123
visą parą
Jaunimo linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
8 800 28888
visą parą
Vaikų linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
116 111
kasdien (11:00–21:00)
Pagalbos moterims linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
8 800 66366
kasdien (10:00–21:00)
Linija doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai
8 800 77277
I–V (16.00–20.00)
Krizių įveikimo centras Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Giedraičių g. 60A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt).
*Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
8 640 51555

I–V (16.00–20.00)

VI (12.00–16.00)

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami.
Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

PAGALBA INTERNETU
Vilties linija
pagalba teikiama suaugusiems
Rašyti svetainėje: paklausk.kpsc.lt/contact.php
arba rašyti el. paštu: vilties.linija@gmail.com
atsako per 3 darbo dienas
Jaunimo linija
Emocinė parama teikiama jaunimui
Registruotis ir rašyti: www.jaunimolinija.lt/laiskai
atsako per 2 darbo dienas
Vaikų linija
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Registruotis ir rašyti:
www.vaikulinija.lt
atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalbos moterims linija
Pagalba teikiama moterims ir merginoms

Rašyti el. paštu:
pagalba@moteriai.lt
atsako per 3 darbo dienas

Papildoma informacija - www.klausau.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min