-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Merginą gelbėjo praeiviai

Nušokti nuo viaduko pasiryžusią merginą išgelbėjo atsitiktiniai praeiviai. Buvusią globos namų auklėtinę atvykę pareigūnai turėjo vežti į nakvynės namus, nes ši buvo įkaušusi.
Devyniolikmetė mergina grasino nušokti nuo šio viaduko.
Devyniolikmetė mergina grasino nušokti nuo šio viaduko. / „Lietuvos žinių“ nuotr.

Vilniuje, Ozo ir Ukmergės gatvių sankryžoje, įrengtu viaduku einantys žmonės kraupų reginį išvydo ketvirtadienio vakarą. Ant žibinto stulpo užlipusi mergina plūdosi ir grasino nušokti žemyn. Praeiviai apie galimą savižudybę pranešė policijai.

„Kai atvažiavome, jau buvo subėgę nemažai žmonių. Keli iš jų laikė merginą, kad ši nenušoktų. Perkėlėme ją per turėklus“, – LŽ pasakojo įvykio vietoje buvęs patrulis. Mergina buvo išgėrusi, vėliau jai nustatytas 1,5 promilės girtumas. Tokios būklės asmens pareigūnai negalėjo vežti į ligoninę, tad pristatė į Vilniaus nakvynės namus "Sala". Vakar ryte mergina perduota Naujosios Vilnios psichiatrijos ligoninės medikams.

Paaiškėjo, kad tai buvusi Ozo gatvėje įsikūrusių vaikų globos namų „SOS kaimas“ auklėtinė devyniolikmetė Jolita Kavaliauskaitė. Šių namų socialinė darbuotoja Rita Padervinskienė teigė, kad anksčiau mergina nebuvo bandžiusi žudytis. „Tačiau ji tikrai turi problemų“, – pripažino R.Padervinskienė.

Našlaite po mamos mirties likusi mergaitė ilgą laiką gyveno „SOS kaime“. Ji dažnai bėgdavo iš globos namų, vartodavo alkoholį.

J.Kavaliauskaitė net sulaukusi 18 metų galėjo likti gyventi prie globos įstaigos įsteigtuose jaunimo namuose. Čia auklėtiniams leidžiama gyventi iki 24 metų, jei jie kur nors mokosi ar dirba. Merginai nepatiko jaunimo namuose nustatytos elgesio taisyklės. Ji parašė pareiškimą, kad būdama pilnametė nori gyventi savarankiškai. Savo būsto J.Kavaliauskaitė neturėjo, kurį laiką gyveno pas draugą. Jau būdama nėščia su juo susipyko. Glaudėsi Vilniuje esančiame moterų krizių centre, Elektrėnuose įsikūrusiame reabilitacijos centre. Tačiau ir šių įstaigų taisyklės jai pasirodė nepriimtinos. Galiausiai J.Kavaliauskaitė paliko dar nė metukų neturinčią dukrelę ir dingo iš akiračio.

Auginti mažylę apsiėmė seneliai – J.Kavaliauskaitės buvusio draugo tėvai. Prieš tai jie atliko DNR tyrimus ir įsitikino, kad tai tikrai jų anūkė. Šiuo metu Elektrėnuose gyvenantys seneliai yra oficialūs mergytės globėjai.

Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Alimienė tik iš LŽ išgirdo, kad J.Kavaliauskaitė bandė žudytis. „Mergina visada buvo mūsų akiratyje. Gal dar galima jai padėti. Tik bijau, kad ji pati tos pagalbos nenorės“, – sakė L.Alimienė. Jos teigimu, vaikų globos namus paliekančiais auklėtiniais stengiamasi pasirūpinti. Jaunimo namuose jie gali gyventi, nuo pilnametystės kas mėnesį gauna 520 litų pašalpą ir studento stipendiją. Atsisveikinant su jaunimo namais skiriama beveik 10 tūkst. litų pašalpa. „Kurie nori ir stengiasi, tikrai gali įgyti išsilavinimą, vėliau ieškotis darbo, imti būsto paskolą. Juk ne kiekvienam vaikui ir šeimose tėvai išgali skirti beveik 600 litų per mėnesį. Tik ne visi nori stengtis“, – apgailestavo L.Alimienė. Ji minėjo, kad J.Kavaliauskaitė turėjo elgesio sutrikimų, ne kartą buvo pažeidusi įstatymus, be to, nesirūpina dukra.

„Gal tas noras žudytis, kad ir kaip keistai skambėtų, yra ženklas, jog ji suprato, kur ritasi“, – svarstė globos namų pedagogai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius