Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Merginą partrenkęs ir mirti gatvėje palikęs palangiškis Edvinas Jurkus teisme ėmė atgailauti

Už mirtimi pasibaigusios avarijos sukėlimą teisiamas Edvinas Jurkus iš teismo salės bėgte išbėgo.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Už mirtimi pasibaigusios avarijos sukėlimą teisiamas Edvinas Jurkus iš teismo salės bėgte išbėgo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Klaipėdos miesto apylinkės teisme už tragiškai pasibaigusios avarijos sukėlimą teisiamas palangiškis Edvinas Jurkus ėmė atsiprašinėti po jo ratais žuvusios merginos artimųjų. Teismui parūpo ir tragiškai žuvusios Agnės Dirgėlaitės biografija.

Nuo kraupios avarijos Klaipėdos centre prabėgo beveik metai: praėjusio lapkričio 24-osios naktį Herkaus Manto gatvėje partrenkta ir palikta ant grindinio mirti jauna mergina. Vairuotojas nuo pareigūnų slapstėsi dešimt dienų. 

Be vairuotojo pažymėjimo ir išgėręs 

Jau kitą dieną po nelaimės išsiaiškinta, kad visureigį „Range Rover“ vairavo vairuotojo pažymėjimo net neturintis 27-erių palangiškis Edvinas Jurkus. Lemtingą naktį vaikinas su dviem draugais po vakarėlio Palangoje vyko toliau linksmintis į naktinį klubą Klaipėdoje. E.Jurkus teisme neslėpė – buvo išgėręs. „Manau, kad 100 g viskio, ne daugiau“, – aiškino jis. Jaunas vyras neslėpė, kad gerokai viršijo greitį. 

Nelaimė nutiko Herkaus Manto gatvėje ties J.Janonio gatve. Per gatvę ėjo būrelis jaunuolių, E.Jurkus nespėjo sustabdyti automobilio ir partrenkė gatve ėjusią A.Dirgėlaitę. Mergina nuo patirtų sužalojimų žuvo išsyk. „Kažkuris iš draugų sušuko – „Nestok! Važiuok toliau!“ Aš labai išsigandau ir nuvažiavau. Ne iškart supratau, kas atsitiko. Buvo labai baisu. Tą pačią naktį grįžome taksi automobiliu į Palangą. Nežinojau, ką daryti. Po kelių dienų nusprendžiau pats ateiti pas pareigūnus ir prisipažinti. Labai atsiprašau visų artimųjų už skausmą, kurį sukėliau“, – teisme atgailavo E.Jurkus. 

Žuvo vietoje

Vaikinas jau atlygino aukos A.Dirgėlaitės tetai patirtas laidojimo išlaidas. Moteris iš jo dar siekia prisiteisti 150 tūkst. Lt neturtinę žalą. E.Jurkus tikino, kad ieškinys – pagrįstas, tačiau ši suma jam – pernelyg didelė ir tokių pinigų jis neturi. 

Kartu su A.Dirgėlaite per gatvę ėjęs klaipėdietis Tomas teisme aiškino, kad „Range Rover“ lėkė itin greitai. „Manau, kad visu 100 kilometrų per valandą“, – aiškino Tomas. Jis jau buvo perėjęs gatvę, kai pamatė pirma juosta atvažiuojantį visureigį. „Sušukau draugams sustoti, visi sustojo, tik Agnė – ne. Automobilis nulėkė nė nestabtelėjęs, o mes neturėjome abejonių, kad mergina jau negyva, nes kūnas buvo visas ištaškytas“, – pasakojo vaikinas. 

Išgalvojo pagrobimo istoriją

Teisme liudijo ir A.Dirgėlaitės teta Janina. Garbaus amžiaus moteris globojo 22-ejų dukterėčią. Taip susiklostė, kad našlaite likusi mergaitė iki pat paauglystės gyveno globos namuose, vėliau apsistojo tetos namuose. 

Tačiau santykiai tarp tetos ir paauglės, panašu, nesiklostė. Likus keliems mėnesiams iki nelaimės A.Dirgėlaitės pavardė nuskambėjo žiniasklaidoje. Mergina pranešė tetai apie tai, kad ją neva pagrobė kažkokie vyrai ir išvežė į mišką. Blogą nuojautą sustiprino išjungtas telefonas. Pareigūnai paskelbė paiešką, išplatintos merginos nuotraukos.

Netrukus paaiškėjo, kad mergina išgalvojo visą istoriją ir pabėgusi iš namų laiką leido su drauge. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min