Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 23d. 13:14 , Atnaujinta: 2018 balandžio 23d. 16:56

Paleistas merginą pražudęs girtas „CityBee“ vairuotojas – vienos didžiausių Baltijos šalyse spaustuvių direktoriaus pavaduotojas

Į teismą atvesdintas tragiškos avarijos kaltininkas
15min nuotr. / Į teismą atvesdintas įtariamasis tragiškos avarijos kaltininkas

Pirmadienį Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Oksana Leontjeva kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama skirti kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams vairuotojui, balandžio 22-osios naktį Vilniuje sukėlusiam avariją, kur žuvo mergina. Įtariamasis teisme atrodė susikaupęs, vyras neslėpė veido ir apskritai elgėsi tvarkingai. Paaiškėjo, kad tai spaustuvės „Spaudos kontūrai“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Savukynas. Teismas paleido įtariamąjį į laisvę, prieš tai nurodęs uždėti apykoję.

Pirmadienio popietę įtariamasis atvežtas į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Ikiteisminio tyrimo teisėjas už uždarų durų sprendė klausimą dėl griežčiausios kardomosios priemonės šiam vairuotojui skyrimo.

Teismo verdiktas: įtariamojo suimti nereikia, uždėjus apykoję, ikiteisminio tyrimo metu jis gali likti laisvėje. Dar viena teismo sankcija, be jau minėtos intensyvios priežiūros, yra įpareigojimas šiam įtariamajam iki gegužės 3 dienos sumokėti 5 000 eurų užstatą.

Vienas „Spaudos kontūrų“ vadovų

Sulaikytasis teisme atrodė pavargęs ir susirūpinęs, tačiau nepriminė užkietėjusio teisės pažeidėjo.

Paaiškėjo, kad merginą pražudęs ir girtas prie „CityBee“ VW vairo sėdo Raimundas Savukynas – „Spaudos kontūrai“ direktoriaus pavaduotojas, anksčiau pats vadovavęs šiai įmonei.

Šią informaciją 15min patvirtino įmonės vadovė Jolanta Perkaitienė, tačiau plačiau kalbėti apie kolegą nepanoro. „Susilaikysiu nuo komentarų“, – sakė ji.

Pati įmonė puslapyje save apibūdina kaip vieną didžiausių spaustuvių Baltijos šalyse ir centrinėje Europoje. Metinė įmonės apyvarta siekia 20 mln. eurų, joje dirba apie 140 žmonių.

55 metų vyriškiui pareikšti įtarimai dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, sukėlus eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus bei buvo sutrikdyta kitų dviejų žmonių sveikata.

BNS jau skelbė, kad įtariamasis nebuvo pasižymėjęs kelių gaidelis – kartą buvo baustas už greičio viršijimą, buvo patekęs į neįskaitinius eismo įvykius.

48 valandų jo sulaikymo terminas baigsis naktį, todėl teismas iki šios darbo dienos pabaigos turėjo paskelbti verdiktą dėl šio įtariamojo. Vairuotojas yra pasisamdęs advokatą. Svarstymas dėl suėmimo skyrimo vyko kiek ilgiau nei pusvalandį.

Bylą kuruojantį prokuratūros atstovė teigė, kad šiam vairuotojui, įrodžius jo kaltę, nėra numatyta jokia kita bausmė, išskyrus laisvės atėmimą nuo 3 metų. Todėl, prokuratūros vertinimu, yra pagrindas manyti, kad atsidūręs laisvėje įtariamasis gali bėgti ir slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų bei teismo. Taip pat manoma, kad dabar pritaikyta griežčiausia kardomoji priemonė ateityje sudarys geresnes sąlygas užtikrinti nukentėjusiųjų civilinių ieškinių tenkinimą.

Pasak prokurorės O.Leontjevos, įtariamasis kaltinimus pripažįsta ir dėl savo poelgio gailisi. Vyras su savuoju advokatu prašė neskirti jam suėmimo, motyvuodamas tuo, kad turi darbą, šeimą ir nuolatinę gyvenamąją vietą. Gynybos požiūriu, šiuo atveju sklandų ikiteisminį tyrimą galima užtikrinti ir švelnesnėmis, su laisvės atėmimu nesusijusiomis priemonėmis.

Nutartis, kaip ir buvo numatoma, paskelbta pirmadienį prieš 17 val.

Teisėjas Miroslavas Gvozdovičius prokuratūros prašymą atmetė, paskirdamas įtariamajam jau minėtas švelnesnes kardomąsias priemones.

Šiandienė teismo nutartis dar neįsiteisėjo, prokurorė O.Leontjeva sakė svarstysianti, ar yra pagrindas teikti apeliaciją.

Kaip buvo pranešusi policija, „Volkswagen“ 54 metų vairuotojui buvo nustatytas 1,51 promilės girtumas. Lemtingą naktį R.Savukynas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Nuo alkoholio apsvaigęs vyriškis balandžio 22-osios naktį vairavo dalijimosi automobiliais paslaugą teikiančios bendrovės „CityBee“ automobilį. Vilniuje, Pilaitės ir Laisvės prospektų sankryžoje, važiuodamas dideliu greičiu, jis trenkėsi į du automobilius, stovinčius prie šviesoforo.

Avarijos metu žuvo viename iš stovėjusių automobilių ant galinės sėdynės sėdėjusi jauna mergina, o šio automobilio keleivis ir vairuotojas buvo sužaloti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, jį atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:31
02:20
01:32

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min