Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Merginos nusižudė dėl paslaptingo jaunimo judėjimo?

„Emo“ judėjimui priklausantys jaunuoliai išsiskiria savo išvaizda.
„Emo" judėjimui priklausantys jaunuoliai išsiskiria savo išvaizda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune daugėja merginų, įgyvendinusių beprotišką idėją – teatrališka mirtis geriau už gyvenimą.

Kas sieja tris per savaitę Kaune šuoliais iš aukštų pastatų nusižudžiusias merginas? Į tokį klausimą bandė atsakyti dienraštis „Lietuvos rytas“. Tyrėjų akys krypsta į pastaraisiais metais Lietuvoje populiarėjantį jaunimo judėjimą „Emo“, kurio nariai mėgsta kalbėti ir apie įspūdingas savižudybes.

Nusižudė paauglės

16-metės ir 17-metės savižudybes, įvykusias praėjusią savaitę, tiriantys policijos pareigūnai patyrė šoką, kai užvakar vėlai vakare išgirdo dar vieną žinią – V.Krėvės prospekte mirtinam šuoliui ryžosi ir penkiolikametė. Mergina atidarė laiptinės langą tarp 11 ir 12 gyvenamojo namo aukštų ir pro jį nėrė žemyn. Ji užsimušė nukritusi ant banko stogo.

Sausio 16-osios naktį prie Kęstučio gatvėje esančio apleisto viešbučio buvo rastas Kauno dailės gimnazijos mokinės kūnas. 17-metė mirė iškritusi iš viršutinių statinio aukštų. Ekspertai ant merginos kūno rado tik kritimui būdingų sužalojimų. Tirtos dvi versijos – kaunietė pati nusižudė arba ją kas nors išstūmė. Tačiau tyrėjai nerado jokio pagrindo iškelti bylą dėl nužudymo.

Praėjus dviem dienoms po šios nelaimės tą pačią Kauno dailės gimnaziją sukrėtė dar viena netektis – kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai nusižudė Garliavoje gyvenusi geriausia mirusios kaunietės draugė. 16 metų mergina šoko nuo viaduko ir užkrito ant automobilio. Jis kūną dar vilko keliasdešimt metrų.

Niekuo nepaaiškinami įvykiai

Abi merginos buvo tarp geriausių gimnazijos auklėtinių, su jomis mielai bendraudavo klasės draugai. Mokytojai tvirtino galintys prisiekti, kad jos nevartojo alkoholinių gėrimų ar kvaišalų. Moksleivės nebuvo prasitarusios apie jas slegiančius rūpesčius, todėl niekuo nepaaiškinami įvykiai sukrėtė gimnaziją.

Tyrėjus sudomino vienas praėjusią savaitę vykęs bendraamžių vakarėlis, kuriame dalyvavo ir abi gimnazistės. Netrukus paaiškėjo, kad jos jautė simpatiją neformaliam jaunimo judėjimui „Emo“ ir bendravo su jo nariais. Kas galėjo paveikti merginų mąstymą, kol kas tiktai bandoma išsiaiškinti.

Dabar reikės nustatyti, ar su šiuo judėjimu susijusi antradienį nusižudžiusi mergina. Tarp galimų savižudybės motyvų kol kas minima ir nelaiminga meilė.

Savižudybės nelaiko blogiu

„Emo“ judėjimo nariai viešai nepropaguoja savižudybės, bet kai kurie jų mano, kad teatrališkai numirti yra sektinas pavyzdys. „Emai“ savo išvaizda panašūs į gotus, bet nemėgsta būti su jais lyginami. Jų apranga – juodi ar tamsūs drabužiai. Šio judėjimo nariai šonu kirptus tiesius plaukus dažo juodai, į įvairias veido vietas prismaigsto auskarų. „Tikrasis „emas“ iš prigimties yra liūdnas ir emocionalus, švelnus, mėgsta liūdnas eiles“, – pasakojo viena judėjimo narė. „Emai“ paprastai nevartoja alkoholio, kvaišalų, nerūko, o kai kurie atsisako net mėsos patiekalų. Nors šios subkultūros atstovų išvaizda kai kam gali atrodyti grėsminga, jie aplinkiniams pavojaus nekelia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Savižudybė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min