Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 3d. 15:20

Miegantį patėvį medžiokliniu šautuvu nužudžiusio nepilnamečio motina: „Įsileidau velnią į namus“

Nuteistojo motina ir sesuo
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Nuteistojo motina ir sesuo

Panevėžio apygardos teisme nuosprendį išgirdo nepilnametis Pumpėnų gyventojas, kuris praėjusių metų birželį medžiokliniu ginklu nušovė penkiasdešimtmetį savo patėvį. Septyniolikmečiui skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, kurią vaikinas turės atlikti nepilnamečių pataisos namuose.

Buvo nustatyta, kad nepilnametis ginklo griebėsi neiškentęs nuolat pasikartojančio fizinio bei psichologinio patėvio smurto prieš motiną ir jį patį. Teismas išaiškino, kad jaunuolis nusikaltimo neplanavo, o jo veiksmai buvo spontaniški.

Šeimoje buvo smurtaujama

Vaikino ginti stojo artimieji, kurie teigė, kad nepilnametį nusikaltimui pastūmėjo patėvio veiksmai.

Šis vaikas geras, darbštus, o dabar jam gyvenimas sugadintas

„Vaiką patėvis savo veiksmais išvedė iš kantrybės. Motina, prieš kurią smurtavo jos sugyventinis, man nesiskundė. Žinojau, kad tas vyras išgėrinėdavo, bet apie rankos kėlimą niekada nebuvo kalbos.

Šis vaikas geras, darbštus, o dabar jam gyvenimas sugadintas. Jis tik stojo už savo motiną, šeimą“, – sakė nuteistojo dėdė Valdas P.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Nuteistojo dėdė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Nuteistojo dėdė

„Būdavo ir ginčų, ir smurto prieš mamą. Patėvis labai dažnai naudodavo psichologinį smurtą, engdavo. Tą lemtingą dieną mama buvo sumušta. Patėvis ją smaugė. Brolis mamą gynė. Dabar dėl nusikaltimo mano brolis labai gailisi, atsiprašė nukentėjusiųjų“, – tvirtino kaltinamojo sesuo.

Rado pavogtą ginklą

Tyrimo metu paaiškėjo, iš kur pas septyniolikmetį atsirado medžioklinis šautuvas. Nustatyta, kad jaunuolis šautuvą rado Pumpėnų miške prie Marijos skulptūros. Ten ginklą paliko miške išgertuves rengę medžiotojai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme

Taip pat paaiškėjo, kad medžiotojų paliktas ginklas, kuris vėliau tapo nusikaltimo įrankiu nepilnamečio rankose, yra vogtas.

Medžioklinis šautuvas dingo tuomet, kai prieš du mėnesius iki tragiškų įvykių Pumpėnuose, Pasvalyje buvo įvykdyta vagystė gyvenamajame name. Nusikaltimo metu dingo ir daugiau šaunamųjų ginklų.

Panevėžio miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras Arvydas Gramba tvirtino, kad jaunuolis į patėvį šovė ne konflikto metu, o aukai miegant. Kulkos į patėvį smigo iš nugaros.

Jaunuolis paaiškino, kad namuose šautuvą laikė dėl to, kad nežinojo, kur ginklą dėti ir kam atiduoti.

„Buvo nustatyta, kad jaunuolis iš anksto neplanavo nužudyti patėvio. Radęs ginklą vaikinas jį parsigabeno namo ir laikė iki nusikaltimo įvykdymo.

Jaunuolis paaiškino, kad namuose šautuvą laikė dėl to, kad nežinojo, kur ginklą dėti ir kam atiduoti. Jis tikėjosi, kad susitikęs medžiotojus medžioklinį šautuvą atiduos jiems. Ginklo naudoti nužudymui jis neplanavo“, – sakė prokuroras A.Gramba.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Arvydas Gramba
Tomo Markelevičiaus nuotr./Arvydas Gramba

Išgirdusi nuosprendį nuteistojo motina nedaugiažodžiavo. Moteris tik patvirtino, kad jai niekaip nesisekė nutraukti santykių su sugyventiniu.

„Kiek kartų jis buvo išvarytas iš mūsų namų, bet vis priimdavau atgal. Įsileidau velnią į namus“, – trumpai kalbėjo sugyventinio smurtą patyrusi moteris.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme

Prokuroras teismo prašė nepilnamečiui skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Nuosprendį dar galima skųsti, bet A.Gramba mano, kad teismo sprendimas yra pagrįstas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min