TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijoninės vertės cigarečių kontrabandą įtariamai gabenusi gauja – jau laisvėje

Kontrabandos sulaikymas
VSAT nuotr. / Kontrabandos sulaikymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Milijono litų vertės cigarečių kontrabandos gabenimu iš Baltarusijos į Lietuvą įtariama Druskininkų savivaldybės ir Vilniaus apskrities gyventojų gauja į laisvę išleisti nepraėjus nei 48 valandoms. Teismas nei vienam įtariamajam neskyrė su laisvės atėmimu susijusios kardomosios priemonės.

Beveik milijono litų vertės baltarusiškų cigarečių kontrabandos krovinys, su nusikaltimo įrodymais sulaikyti 12 asmenų, 7 transporto priemonės, kuriomis buvo gabenami rūkalai – taip apie sėkmingą operaciją Varėnos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) gyrėsi penktadienį  išplatintame pranešime spaudai.

Varėnos rajone, šalia dviejų valstybių – Lietuvos ir Baltarusijos – teritorijomis besidriekiančio Dūbo ežero, aptiko ir sulaikė itin stambų kontrabandos laimikį – 245 dėžes (122 500 pakelių) cigarečių “Fest” ir “Minsk 5 Super Slims”su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis.

Ketvirtadienį VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai, talkinant pasieniečių kinologams, Druskininkų policijos pareigūnams bei VSAT sraigtasparnio pilotams, Varėnos rajone, šalia dviejų valstybių – Lietuvos ir Baltarusijos – teritorijomis besidriekiančio Dūbo ežero, aptiko ir sulaikė itin stambų kontrabandos laimikį – 245 dėžes (122 500 pakelių) cigarečių “Fest” ir “Minsk 5 Super Slims”su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis.

Sulaikytų rūkalų vertė Lietuvoje – 931 tūkst. litų.

Taip pat sulaikytos 7 transporto priemonės, kuriomis buvo gabenama kontrabanda (3 mikroautobusai, iš kurių vienas – padirbtais valstybiniais numeriais 2007 metų laidos “Fiat”, yra vogtas užsienyje ir paieškomas, ir 4 lengvieji automobiliai), bei 12 asmenų, siejamų su kontrabandos gabenimu.

Du iš jų – 32-iejų ir 49-erių metų amžiaus vyrai – yra Druskininkų savivaldybės gyventojai, likusieji dešimt, kurių amžiaus vidurkis yra apie 30 metų, – Vilniaus apskrities gyventojai.

Į laisvę – jau po paros

Tačiau ketvirtadienio naktį sulaikytiems itin stambaus masto kontrabandos gabenimu įtariamiems asmenims areštinės durys atsivėrė jau penktadienio popietę, kai teismas neskyrė su laisvės atėmimu susijusių kardomųjų priemonių.

Visiems įvairiai buvo pritaikytos kitokio pobūdžio kardomosios priemonės – kam dokumentų paėmimas, kam rašytinis pasižadėjimas neišvykti, kai kuriems paskirta registruotis policijoje.

„Penktadienį teismas sprendė dėl kardomųjų priemonių sulaikytiesiems asmenims skyrimo. Su laisvės atėmimu susijusių kardomųjų priemonių neskirta nei vienam iš sulaikytųjų, visiems įvairiai buvo pritaikytos kitokio pobūdžio kardomosios priemonės – kam dokumentų paėmimas, kam rašytinis pasižadėjimas neišvykti, kai kuriems paskirta registruotis policijoje“, – šeštadienį 15min.lt sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Tarp sulaikytųjų  – ir buvęs muitininkas

Ketvirtadienio naktį sulaikytai gaujai, įtariamai organizavus milijoninės vertės cigarečių kontrabandos iš Baltarusijos į Lietuvą gabenimu, talkino, o gal net vadovavo, ir 49 metų Druskininkų savivaldybės gyventojas Kęstutis Vaisieta.

15min.lt šaltinių teigimu, šis asmuo ilgą laiką dirbo pareigūnu Lietuvos muitinėje.

K.Vaisieta kurorte yra siejamas su Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko aplinkos žmonėmis. Jo sūnus Liudas ir R.Malinausko broliu viešai įvardijamas vietos verslininkas Vitoldas Jankauskas yra verslo partneriai – Druskininkų savivaldybės valdomame Vandens parke yra įkūrę privatų sporto klubą „Aqua gym“, o, kai kurių šaltinių teigimu, nuo šio sezono  – ir valdo Druskininkuose, Vijūnėlės parke, esančią kavinę „Beach bar“.

Naktį miške ties valstybės siena sustabdytame L.Vaisietos “VW Golf” policijos patruliai aptiko racijų, telefonų.

Naktį miške ties valstybės siena sustabdytame vyro “VW Golf” policijos patruliai aptiko racijų, telefonų. Teigiama, kad atpažinę žinomo Druskininkų verslininko tėvą, pareigūnai iš pradžių nustebo, ką vyresnio amžiaus žmogus naktį veikia gūdžiame miške ties valstybės siena su Baltarusija. Tik gavę patvirtinimą iš sraigtasparnio pilotų, vyrai druskininkietį sulaikė.

Buvo užtikrinti savo sėkme

Ketvirtadienio naktį, apie 2 valandą, Dūbo kaime prasidėjusi ir vėliau aplinkiniuose miškuose tęsusis kontrabandos ir jos gabentojų sulaikymo operacija, šaltinių teigimu, savo įžūlumu ir mastais pribloškė net operacijoje dalyvavusius pareigūnus.

Beveik neabejojama, kad gauja cigaretes plukdė Dūbo ežeru iš Baltarusijos į Lietuvą. Nusikaltimo vietoje buvo rasta ir kontrabandininkų naudota guminė valtis su varikliu.

15min.lt šaltinių teigimu, kontrabandininkai greičiausiai turėjo savo informatorių Varėnos rinktinėje, mat “operaciją” pradėjo tuomet, kai sulaukė pasieniečių sargybų ekipažo apsilankymo minėtame ruože.

15min.lt šaltinių teigimu, kontrabandininkai greičiausiai turėjo savo informatorių Varėnos rinktinėje, mat “operaciją” pradėjo tuomet, kai sulaukė pasieniečių sargybų ekipažo apsilankymo minėtame ruože: patikrinęs pasienio ruožą ties Dūbo ežeru, Druskininkų pasienio užkardos sargybos ekipažas grįžo atgal. Tą naktį Druskininkų pasienio užkardos saugomame valstybinės sienos ruože ties Dūbo ežeru nebuvo suplanuotas nuolatinis sargybų posto budėjimas.

Tuo tarpu toliau esančią atkarpą saugojusių Kabelių pasienio užkardos pasieniečiams naktinis budėjimas buvo suplanuotas taip, kad jų patrulis nepasiektų Druskininkų pasienio užkardos ir Kabelių pasienio užkardos pareigūnų saugomo ruožo susikirtimo vietos.

Lietuvos – Baltarusijos valstybės sienos atkarpoje tąnakt buvo likusi apie 5 kilometrų ilgio spraga, kurioje keletą valandų nepatruliavo nei Druskininkų,  nei Kabelių pasienio užkardų sargybų postai.

Būtent “švarioje” nuo pasieniečių atkarpoje kontrabandininkai vykdė savo nusikaltimą – iš Baltarusijos ežeru gumine valtimi plukdė cigarečių dėžęs į Lietuvą.

Visi dvylika kontrabandininkų buvo gerai pasirengę ir organizuoti – pakrantės vieta, kurioje buvo į krantą ištraukiamos dėžės su rūkalais, kontrabandininkų buvo apdairiai prismaigstyta vadinamųjų “ežių”, kad netikėtai atvykę pasieniečių automobiliai susibadytų padangas ir nepajėgtų pasivyti sprunkančių įtariamųjų.

Nesitikėję pareigūnų šturmo, kontrabandininkai nespėjo atsikratyti ir nusikaltimui naudotomis techninėmis priemonėmis – racijomis, mobiliaisiais telefonais (jų pas kiekvieną iš sulaikytųjų rasta po keletą). Kai kuriuose sulaikytuose automobiliuose bagažinėje rasti ir keliui pertverti naudojami “ežiai”.

15min.lt šaltinių duomenimis, dar apie 50 dėžių rūkalų, kurių, spėjama, užklupus pareigūnams gauja nespėjo perplukdyti į Lietuvą, vėliau kitame Dūbo ežero krante aptiko ir baltarusių pasieniečiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min