Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijoninės vertės viešojo pirkimo konkursas laimėtas piktnaudžiaujant tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsiteisėjo Anykščių rajono apylinkės teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo anykštėnas B.L., dirbantis bendrovės „Anykščių melioracija“ direktoriumi ir bendrovės „Melinga“ techniniu direktoriumi, pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo. Jam teismas skyrė 13 tūkst. litų baudą.

Kaip rašoma Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime, ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai. Tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Byla buvo baigta baudžiamuoju įsakymu, nes B.L. visiškai pripažino savo kaltę.

Tirdami milijoninės vertės melioracijos darbų (Anykščių rajone, Troškūnų seniūnijoje) viešojo pirkimo konkurso vykdymą, STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad konkursas buvo vykdomas neskaidriai, kad buvo piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi.

B.L., atstovaudamas jungtinei grupei (AB „Anykščių melioracija“ ir UAB „Melinga“), su kai kuriais Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus tarnautojais pirmiausia susitarė į rengiamo viešojo pirkimo konkurso sąlygas įtraukti papildomus reikalavimus, kurie diskriminuotų kitus potencialius konkurso dalyvius ir padėtų jungtinei grupei laimėti viešojo pirkimo konkursą, kad būtų gautas užsakymas darbams už daugiau kaip milijoną litų.

Vėliau B.L., neteisėtai gavęs konfidencialią informaciją apie kitus potencialius viešojo pirkimo konkurso dalyvius, neleistinai susitarė su tų įmonių direktoriais, kad jie iš viso nedalyvautų konkurse. Po visų neteisėtų veiksmų viešojo pirkimo konkursą laimėjo vienintelis jo dalyvis – jungtinė įmonių grupė.

Ikiteisminis tyrimas dėl Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus valstybės tarnautojų atliktų galimai neteisėtų veiksmų vykdant viešojo pirkimo konkursą dar tęsiamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min