Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 13:22

Mirtina avarija užgulė pečius: Komskių įmonė ir kaltininkas prašo švelnesnės bausmės

Ramūnas Bauža teismo prašo jam neskirti laisvės atėmimo bausmės.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Ramūnas Bauža teismo prašo jam neskirti laisvės atėmimo bausmės.

Penkeri metai pataisos namuose ir dešimtys tūkstančių eurų artimiesiems – tokį nuosprendį pernai Tauragės apylinkės teismas skyrė Ramūnui Baužai, kuris prie vairo sėdęs neblaivus pražudė dviejų vaikų tėvą. Komskių šeimos bendrovėje dirbęs vyras šį nuosprendį apskundė. Su juo nesutinka ir su Komskiais siejama bendrovė, mat žalą artimiesiems teismas nurodė atlyginti abiem kaltininkams perpus. Apeliacinė byla atkeliavo į Klaipėdos apygardos teismą.

Skaudi nelaimė įvyko 2017 metų liepą Pagėgių savivaldybėje, Lumpėnų kaime. Pasibaigus darbo dienai, apie 18 val., būdamas neblaivus R.Bauža su kolegomis sėdo į bendrovei „Agrolira“ priklausantį automobilį „VW Passat“.

Dideliu greičiu važiavęs automobilis trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusį kitą „VW“, o šis nuo smūgio išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su motociklu. Pastarojo vairuotojas Vytis Šulinskas skriejo apie 70 metrų ir nuo stipraus smūgio žuvo.

Mirtiną avariją sukėlęs vairuotojas R.Bauža, palikęs keleivius, iš įvykio vietos paspruko. Jis savo namuose pareigūnų buvo aptiktas tik kitą dieną. Nežinia, ar neišsiblaivęs, ar iš streso dar kartą apgirtęs, tądien jam 1,26 prom. girtumas.

Teisme vėliau vyras aiškino, jog pasišalino apimtas streso ir jei jį kas būtų sulaikęs, jis to nebūtų daręs. Savo kaltę vyras pripažino, tačiau nuo bausmės tai jo neišgelbėjo.

Laisvės atėmimas ir didžiulė piniginė žala

Tauragės apylinkės teismas pernai kovą paskelbė vyrą kaltu pasiųsdamas jį į pataisos namus, be to, jam kartu su buvusiu darbdaviu nurodyta atlyginti padarytą žalą.

Nors įprastai avarijų kaltininkai nesulaukia realių laisvės atėmimo bausmių, R.Baužai skirti penkeri metai pataisos namuose, dvejus metus jam uždrausta vairuoti.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Ramūnas Bauža teismo prašo jam neskirti laisvės atėmimo bausmės.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Ramūnas Bauža teismo prašo jam neskirti laisvės atėmimo bausmės.

Darbdavys leido vairuoti girtam

Automobilis ir vairuotojas, sukėlęs avariją, siejamas su Pagėgiuose žinoma Komskių šeima. Į avariją patekęs „VW Passat“ priklauso statybos bendrovei „Agrolira“, o R. Bauža tuo metu joje dirbo. Bendrovei vadovauja Algirdas Komskis, o ją valdo A.Komskio tėvas, buvęs Seimo narys Kęstas Komskis.

Kadangi avariją įvyko nelaimės dieną jau po darbo valandų, manoma, kad „Agroliros“ darbuotojas su kolegomis apgirto darbo metu, o darbdavys pripažintas atsakingu už tai, kad R.Bauža, būdamas neblaivus, sėdo prie įmonės mašinos vairo.

R.Bauža teisme pasakojo, jog avarijos dieną dirbo greideriuotoju. Į darbovietę tuo pačiu „VW Passat“ atvažiavo neblaivus kolega. R.Bauža neslėpė, kad buvęs išgėręs alaus, tačiau bendrovės direktorius jam, kaip blaiviausiam darbuotojui, liepęs nuvežti kolegas namo, kartu nuvežti vieną padangą.

Sumokės ir vairuotojas, ir darbdavys

Teismas paskelbė, jog avariją sukėlęs R.Bauža solidariai su Komskių šeimos bendrove turės atlyginti artimiesiems žalą. „Agrolira“ pripažinta atsakove, nes įmonė turėjo prižiūrėti, kaip tarnybiniu automobiliu besinaudoję darbuotojai elgėsi darbo metu ir po darbo, tačiau to nepadarė.

R.Bauža ir „Agrolira“ perpus turėtų sumokėti net 95 tūkstančius eurų – po 5 tūkst. eurų žuvusiojo tėvams ir gyvenimo draugei, taip pat po 40 tūkst. eurų abiem jo sūnums.

R.Baužai priteista sumokėti dar 3,8 tūkst. eurų žuvusiojo šeimai už jų išlaidas advokatams.

Prašo neskirti laisvės atėmimo bausmės

Į teismą atvykęs R.Bauža tikino kasdien galvojantis apie nelaimę ir neneigiantis esąs kaltas. Vyras mano, kad nuosprendis per griežtas ir siekia, jog jam nebūtų skirta laisvės atėmimo bausmė. Su pinigine žala vyras sutinka.

„Stengsiuosi, dirbsiu, atlyginsiu“, – sakė šiuo metu niekur nedirbantis R.Bauža. Vyras mano, jog bausmė per griežta, esą buvimas pataisos namuose jam neleis dirbti ir atlyginti šeimai priteistos žalos.

Įmonės advokatas teigė, jog sprendimas buvo apskųstas, nes įmonė nesutinka su solidarios žalos atlyginimu, jo manymu, įmonė už avariją nėra atsakinga.

Priteisė per mažai

Sūnaus netekęs Ignas Šulinskas teisme teigė, jog sprendimas buvęs per švelnus.

„Mes prašėme penkiems asmenims, dviems sūnums, žmonai ir tėvams, priteisti po šimtą tūkstančių eurų, manome, kad Tauragėje priimtas sprendimas yra per švelnus“, – sakė I.Šulinskas. Vyro teigimu, už tokią netektį nebūtų maža prašyti ir milijono, nes šeimos skausmas didžiulis.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Ramūnas Bauža teismo prašo jam neskirti laisvės atėmimo bausmės.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Ramūnas Bauža teismo prašo jam neskirti laisvės atėmimo bausmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min