TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirtinai sužalojęs įsibrovėlį pensininkas neperžengė būtinosios ginties ribų

Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl mirtinai sužaloto Kupiškio rajono Subačiaus miestelio keturiasdešimtmečio gyventojo D.N., nes savo namus gynęs pensininkas S.A. neperžengė būtinosios ginties ribų.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad vasario 2 d. dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo pradėtas ikiteisminis tyrimas vėliau buvo perkvalifikuotas dėl nusikaltimo žmogaus gyvybei, nes vasario 8 d. D.N. mirė ligoninėje.

Nusikalstamos veikos padarymu buvo įtariamas Subačiaus miestelio 84 metų gyventojas S.A.

Bylos duomenimis, vasario 1-osios vėlų vakarą pro išdaužtą virtuvės langą buvo mėginta įsibrauti į vienišo pensininko namus, kuriuose jis kartu gyvena su globojama mirusios žmonos neįgalia seserimi. Šeimininkas, išsigandęs, kad namus užpuolė plėšikai ir kad gresia realus pavojus globotinės ir jo gyvybei, sveikatai ir turtui, ėmė gintis šūviais iš savigynai laikomo 6 mm kalibro revolverio „Alfa-Proj Brno model 640“, po to užsimojo kirviu. Nustatyta, kad užpuolimo metu į įsibrovėlį iš aštuonių paleistų pataikė vienintelis šūvis. 

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė teigia, kad įstatymai numato du atvejus, kai nepripažįstamas būtinosios ginties ribų peržengimas: neužtraukia baudžiamosios atsakomybės veika, kuri buvo padaryta dėl didelio sumišimo ar didelio išgąsčio, kurį sukėlė pavojingas kėsinimasis, taip pat veika, kuri padaryta ginantis nuo įsibrovimo į būstą.

Pasak prokurorės Jelenos Sabaliauskienės, savo būstą gynęs S.A. nutrauktoje byloje charakterizuojamas kaip sąžiningas, tvarkingai gyvenantis žmogus, patyręs nelengvą tremties dalią. Ikiteisminio tyrimo metu jis teisingai nurodė visas dramatiškai pasibaigusio įvykio aplinkybes, kurias patvirtino byloje surinkti duomenys ir ekspertizės specialistų išvados. Šiuo atveju būsto gynimas pripažintas teisėtu būtinuoju veikimu, todėl ikiteisminis tyrimas dėl asmens nužudymo nutraukas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min