Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 rugpjūčio 16d. 23:38

Miško gyvūnai puola Kauno vairuotojus: per vieną vakarą mieste partrenktas briedis ir stirna

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Pasirodo, saugotis stirnų ir briedžių reikia netgi miesto gatvėse. Nors nelaimės, kuomet laukiniai gyvūnai užklysta į gyvenvietes ir patenka po automobilių ratais, fiksuojamos itin retai, Kaune vėlų antradienio vakarą įvyko net dvi tokios avarijos.

Šiek tiek po 21 val. Pramonės prospektu važiavusiam automobiliui „VW Corrado“ kelią pastojo netikėtai į gatvę iššokęs briedis. Nejuokais išsigandęs lengvojo automobilio vairuotojas išvengti susidūrimo nesugebėjo.

Po smūgio gyvūnas nuskriejo į kitą gatvės pusę ir kliudė priešpriešine eismo kryptimi važiavusį automobilį „Citroen Xantia“. Nelaimės metu nė vieno automobilio vairuotojai ar keleiviai sužeisti nebuvo. Kur kas liūdniau susiklostė maždaug 2 metų amžiaus briedžio likimas.

Sužeistą ir kraujo klane paplūdusį gyvūną išsivežė Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai. Deja, dar nepasiekus veterinarijos klinikos, briedis nugaišo.

Lūžo visos kojos

„Mes jam spėjome suleisti vaistų nuo skausmo, bet važiuodamas jis nusibaigė. Visos keturios jo kojos buvo sulūžę, o galinės – netgi atvirais lūžiais. Čia buvo beviltiškas reikalas. Iš tiesų labai liūdna, gyvūno kaulai mėtėsi ant kelio“, – sukrėstas buvo Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis.

Netoli Kauno Kelių policijos valdybos būstinės įvykusios nelaimės metu automobilis „VW Corrado“ buvo sudaužytas praktiškai nepataisomai. Kita gatvės puse važiavęs „Citroen Xantia“ buvo aplamdytas mažiau.

„Čia galėjo dar baisiau viskas baigtis, nes užkritęs briedis netgi įlenkė stogą. Mašina keliaus tiesiai į laužyną“, – po avarijos kalbėjo „VW Corrado“ keleivio sėdynėje sėdėjęs vyriškis.

Partrenkė ir stirną

Paklaustas, iš kur mieste galėjo atsirasti briedis, V.Gustaitis teigė: „Šie gyvūnai šiuo metu migruoja. Jis galėjo pakilti nuo Nemuno. Išmanantys žmonės teigia, jog šiuo metu seniai veja lauk jauniklius, nes artėja poravimosi metas.“

Tą patį antradienio vakarą, beveik tuo pačiu metu Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai gavo pranešimą ir apie kitą nelaimę. Netoliese prekybos centro „Mega“ važiavęs automobilis partrenkė į kelią išbėgusią stirną. Tiesa, į nurodytą vietą nuskubėję Gyvūnų globėjų asociacijos specialistai gyvūno neberado.

„Gali būti, kad stirna nebuvo sunkiai sužeista ir po susidūrimo nušuoliavo tolyn“, – spėjo V.Gustaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:01
13:00
16:05

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min