Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 10:59

Miškų gaisrai ugniagesiams kelia daug nerimo

Dega miškas
Psk. D.Stanaičio nuotr. / Dega miškas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad per praėjusią parą šalyje kilo 244 gaisrai, 181 iš jų – atvirose teritorijose. Žmonių aukų juose pavyko išvengti, tačiau ugnis padarė didelių nuostolių tiek gamtai, tiek gyventojų turtui.

Didelis gaisras apie 14 val. kilo Telšių rajone, Rainių kaime. Atskubėjus ugniagesiams, čia jau smarkiai degė 2 pastatai ir dėl stipraus vėjo ugnis galėjo persimesti į kitus šalia stovinčius pastatus. Tad buvo iškviestos papildomos ugniagesių pajėgos, tačiau 4 pastatų ir juose buvusio turto išgelbėti nepavyko. Gaisro metu sudegė pagalbinis pastatas, jame stovėjęs traktorius, suvirinimo aparatas, kompresorius, apie 15 kub. m medienos, supleškėjo medinė malkinė su 30 kub. m malkų, medinė daržinė su šienu, sudegė mūrinis ūkinis pastatas ir jame sukrautos malkos. Laimė, ugniagesiams pavyko išsaugoti 2 gyvenamuosius namus ir 3 ūkinius pastatus. Gaisrą gesino net 7 ugniagesių autocisternos, o įvykio aplinkybės tiriamos.

Apie 13 val. Anykščių rajone, Vildiškių kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas ir pirtis. Per gaisrą supleškėjo abu mediniai pastatai, o šalia stovintį gyvenamąjį namą ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Maždaug tuo pačiu metu didelis gaisras kilo Klaipėdos rajone, Šiūparių kaime, grupei savininkų priklausančioje medžio apdirbimo įmonėje. Gaisro metu išdegė dalis antro aukšto administracinių patalpų, vandeniu buvo sulietos pirmame aukšte buvusios karstų dirbtuvės ir produkcijos sandėliavimo patalpos, nudegė ir buvo nuardyta apie 1000 kv. m stogo. Ir šių gaisrų aplinkybės aiškinamos.

Apie 14.50 val. Varėnos rajone, Drucminų kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atskubėjus ugniagesiams, pastatas jau buvo sudegęs, o aplink jį degė sausa žolė. Pučiant vėjui, ugnis sparčiai plito link kitų pastatų ir miško. Per gaisrą išdegė apie 80 arų pievų, 8 ha miško paklotės, apdegė medinė lauko virtuvė. Laimė, pavyko išgelbėti medinį gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą. Manoma, kad gaisras įsiplieskė dėl neatsargaus rūkymo.

Apie 16.40 val. gaisras kilo Trakų rajone, Akmenos kaime, individualiame gyvenamajame name. Gaisro metu supleškėjo pastato stogas ir perdengimas, išdegė vidus bei čia buvę namų apyvokos daiktai. Išgelbėti pavyko šalia stovinčią pirtį ir ūkinį pastatą.

Dar vienas gyvenamasis namas apie 21.45 val. užsiliepsnojo Šilutės rajone, Vilkmedžio kaime. Atskubėjus ugniagesiams, namas sublokuotas su ūkiniu pastatu jau skendėjo liepsnose. Per gaisrą ugnyje žuvo 3 karvės, 3 telyčios, jautis ir kiaulė, o šių gaisrų priežastis ir nuostoliai tikslinami.

Apie 15.30 val. Varėnos rajone, Barčių kaime, užsidegė Varėnos miškų urėdijai priklausanti miško kirtavietė. Atskubėjus ugniagesiams, kirtavietėje apie 2 ha plote degė miško paklotė, šakos, kelmai ir durpingas dirvožemis. Kad ugnis neplistų, gaisravietė buvo aparta, o gaisras bus gesinamas ir šiandien.

Apie 15.50 val. miško paklotė užsiliepsnojo ir Molėtų rajone, Jaurų kaime. Atskubėję ugniagesiai, rado greitai plintantį gaisrą, kuris kėlė pavojų miške stovintiems pastatams. Ugnis buvo nuslopinta ir 4 gyvenamieji namai buvo išgelbėti, o per gaisrą išdegė apie hektarą miško paklotės.

Antradienį tebegesinami dar sekmadienį kilusių didelių miško gaisrų atskiri židiniai Varėnos rajone, Marcinkonių kaime ir Jurbarko rajone, Kalnėnų kaime. Neramina tai, kad ugnis jau persimeta į durpingą dirvožemį, o tuomet gaisrų likvidavimas gali dar labiau užtrukti. Tad gyventojų prašome su ugnimi gamtoje elgtis ypač atsargiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min