Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mįslingai žuvusio studento byloje dar daug nežinomųjų

Įvykio vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Vilniaus universiteto bendrabučio 15-o aukšto balkono mįslingomis aplinkybėmis iškritusio palangiškio Valdo Ekčio šeima ir artimieji gyvena apimti baimės.

Dienraštis „Vilniaus diena“ grįžta prie rugsėjo 9 d. nakties tragedijos Vilniuje, Saulėtekio alėjoje. Tuomet, iškart po rungtynių tarp Lietuvos ir Argentinos krepšinio rungtynių pabaigos, iš 15-o bendrabučio aukšto mįslingomis aplinkybėmis iškrito studentas.

Unikalių gebėjimų dvidešimtmečio vaikino mirtį nuo pirmos tragedijos tyrimo dienos aplinkiniai ir bylos tyrėjai bandė įsprausti į savižudybės versiją. Tačiau artimiausias vaikino bičiulis įsitikinęs, kad palangiškis buvo žiauriai nužudytas.

„Aš nežinau, kas tai padarė, tačiau žinau, kad tai nebuvo buitinis konfliktas. Jis kažką sužinojo arba atsidūrė tokioje vietoje, kur neturėjo būti“, – dienraščiui tvirtino žuvusio bičiulio draugas Mindaugas. Tačiau jis nedrįstų liudyti bylos tyrėjams.

„Aš nenoriu irgi iškristi pro langą“, – mįslingai kalbėjo jaunuolis.

V.Ektis, iškritęs iš 15-o aukšto, gyveno 10-ame bendrabučio aukšte. Jis studijavo informacines technologijas.Aš nežinau, kas tai padarė, tačiau žinau, kad tai nebuvo buitinis konfliktas. Jis kažką sužinojo arba atsidūrė tokioje vietoje, kur neturėjo būti.

Įvykus tragedijai pasklidę gandai, esą vaikinas sirgo depresija ir galbūt gyvenimą nutraukė pats sumaišęs alkoholio su medikamentais, tėvus labai įskaudino.

„Net kalbos negali būti, kad jis sirgo. Visą vasarą praleido namie. Jokių ligos požymių nebuvo“, – tikino V.Ektis.

Studentas daug sportavo, važinėjo dviračiu. Tuo, kad vaikinas galėjo būti apsvaigęs nuo alkoholio, tėvai negali patikėti.

Krepšinis nedomino

„Krepšiniu jis nesidomėjo, nėra cypavęs prieš ekraną. Kambario kaimynai sakė, kad jie rungtynes stebėjo kitur. Per didžiąją pertrauką jie esą grįžo į kambarį ir jį matė sėdintį prie kompiuterio“, – minėjo velionio tėvai.

Valdas tąsyk sėdėjo su ausinėmis. Išgirdęs žingsnius, vaikinas pasukęs galvą paklausė, koks rungtynių rezultatas. Buvo apie 22 val.

„Dešimtą vakaro jį matė blaivų. Negi jis per penkiolika minučių susikratė butelį ir iššoko?“ – retoriškai klausė Valdo motina.

Kompiuteryje – 31 slaptažodis

Žuvusio studento artimieji įsitikinę, kad jaunuolis ne pats iššoko, o buvo išmestas.

„Šiame bendrabutyje jau buvo išmestas studentas, jaunimas pasakojo, kad čia skraido ne tik televizoriai, bet ir šaldytuvai“, – pasakojo velionio šeimos nariai. Artimiesiems niekas iš bylos tyrėjų neatsakė, ar vaikino kambarys po įvykio buvo rastas atrakintas. Žinoma tik tiek, kad vaikino kompiuteris buvo paliktas įjungtas.

„O to niekada nėra buvę. Jis niekada nepalieka jo įjungto. Jis itin pedantiškas – visus uždirbtus pinigus investuodavo į kompiuterį ir kompiuterines programas“, – kalbėjo tėvai.

Ar sūnus galėjo būti įsipainiojęs ir kompiuterinių tinklų įsilaužėlių kompaniją, tėvai negali atmesti.

„Visko gali būti. Tačiau kol kas niekas negali pasakyti, kas tame jo kompiuteryje yra. Policija dejavo, kad jame rado 31 užraktą ir slaptažodį“, – kalbėjo tėvai.

Artimas Valdo draugas Mindaugas tikino, kad draugas buvo prasitaręs, esą jautė spaudimą, tačiau konkrečių asmenų neįvardijo.

Mįslingą palangiškio mirtį tiria Vilniaus policijos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyrius. Šaltinių teigimu, savižudybės versija beveik atmesta, pareigūnai tiria nužudymo versiją, rašo „Vilniaus diena“.

Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min