Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 30d. 10:20

Mokesčių inspekcija butų nuomotojus traukia iš „šešėlio“

Mokesčiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mokesčiai

Patikrinus trumpalaike butų nuoma sostinėje užsiimančių asmenų veiklą, nustatyta, kad trečdalis neturėjo verslo liudijimų ar nebuvo įregistravę individualios veiklos, nemaža dalis nevengė kitų mokestinių pažeidimų.

Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau - Vilniaus AVMI) specialistai, išanalizavę laikraščiuose ir internete spausdinamus skelbimus, patikrino devyniolika valandai ar parai butus nuomojančių asmenų. Iš jų vienuolikai surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, keturiems įteikti mokesčių administratoriaus nurodymai įteisinti savo veiklą.

Kaip informuoja Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija, pareigūnai atliko kontrolinius paslaugų užsakymus, t.y. telefonu išsinuomojo butus kelioms valandoms ar parai, vėliau tikrino, ar butus nuomojantys gyventojai yra įregistravę individualią veiklą, vykdo visas mokestines prievoles.

„Nustatėme, kad dažniausiai neįteisinama veikla, t.y. dirbama neturint verslo liudijimo ar neįregistravus individualios veiklos, - teigia Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas. – Kai kurie gyventojai, paprašyti veiklos teisėtumą įrodančių dokumentų, gudravo, teigdami neva butą nuomoja motina, sūnus ar draugas, o jie tik perduodantys raktus. Tačiau vėliau nustatyta, jog ir „tikrieji“ veiklos vykdytojai dirba nelegaliai".

M. Almantas pasakoja, kad tikrinant butus nuomojančių asmenų veiklą, neapsieita be kuriozų. Štai vienas nuomotojas, prieš tai su juo susitarus telefonu bei susitikus prie buto Aušros vartų gatvėje, paspruko, pasakęs, jog pamiršo raktus ir atneš juos po 15 minučių. O kita nuomotoja nenorėjo pateikti asmens tapatybės dokumento, tad teko išsikviesti policijos pareigūnus.

Anot pavaduotojo, antras nustatytas „populiarus“ pažeidimas – priėmus pinigus neišduodamas joks apskaitos dokumentas. Viename bute 50 litų už dvi valandas paėmusi moteris ir neišdavusi grynųjų pinigų priėmimo dokumento paaiškino, jog dirba bendrovėje, kuri vykdo nekilnojamojo turto nuomos veiklą, tačiau ir patikrinus bendrovės dokumentus nustatyta apskaitos taisyklių pažeidimų.

„Mokesčių inspekcija nuolat teikia visą informaciją, kaip įteisinti pasirinktą veiklą, padeda mokesčių mokėtojams teisingai apskaičiuoti ir sumokėti mokesčius mažiausiomis sąnaudomis, tačiau griežtai kontroliuoja ir vertina sukčiauti bandančius mokesčių mokėtojus“, - primena Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min