Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 14d. 10:05

Mokesčių inspekcija demaskavo sukčiavusią įmonę

Gali atidėti mokesčius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Mokesčiai

Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – AVMI) specialistai išaiškino, kad individuali įmonė, besiverčianti tekstilės pluoštų paruošimu ir pardavimu, siekdama padidinti įsigyjamų prekių savikainą ir sumažinti apmokestinamąjį pelną, pirkimus formina per ofšorinę kompaniją, kuri nevykdo savo ūkinės veiklos valstybėje, kurioje ji įregistruota, o savininkai šių kompanijų nėra tų valstybių gyventojai.

Kaip informuoja Utenos apskrities mokesčių inspekcija, šiais metais Utenos AVMI darbuotojai atlikdami patikrinimą išsiaiškino, kad Utenos apskrityje veikianti individuali įmonė savo veiklai reikalingas prekes, kurios gaminamos Estijoje, pirkdavo iš JAV kompanijos dviem ar daugiau kartų brangiau nei perkant tiesiogiai iš gamintojo.

Pateikus užklausą JAV Vidaus pajamų tarnybai, buvo išaiškinta, kad tarpininkaujanti JAV įmonė nesikreipė dėl federalinio mokesčių mokėtojo identifikacinio numerio, nepildė pajamų mokesčio deklaracijos, nemokėjo jokių mokesčių ir nevykdė veiklos.

Utenos AVMI bendradarbiaudama su Latvijos Valstybine pajamų tarnyba bei Estijos mokesčių ir muitų valdyba nustatė, kad JAV kompanijos sąskaitą buvo įgaliotas tvarkyti įmonės savininkas, nors jis, aiškindamas situaciją, neigė galintis pasinaudoti sąskaita, tačiau pagal pateiktus užsienio valstybių duomenis individualios įmonės savininkas ne tik vykdydavo atsiskaitymus, pervesdavo pinigus Estijos įmonėms už įsigytas prekes, bet ir išsiimdavo iš sąskaitos pinigus.

Patikrintos įmonės savininkui dėl to, kad mokesčių mokėtojas nepagrįstai sumažino mokėtinus į biudžetą mokesčius buvo paskirta bauda, priskaičiuoti mokesčiai ir delspinigiai, kurie valstybės biudžetą papildys daugiau nei 280 tūkst. litų.

VMI primena, kad gyventojai apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min