TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcijos laimikis Vilniuje ir Marijampolėje – 27 tonos nelegalių degalų

Aptikti nelegaliai laikomi degalai
VMI nuotr. / Aptikti nelegaliai laikomi degalai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) informuoja, kad praėjusią savaitę Vilniuje, Marijampolės ir Šalčininkų rajonuose aptikta daugiau nei 27 tonos nelegalių degalų, užfiksuota dyzelinių degalų išpilstymo iš vilkikų, sugrįžusių iš Rusijos, faktų.

Vilniaus AVMI, bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais, nelegalius degalus gabenusį vilkiką aptiko vienai Vilniaus transporto įmonei priklausančiame garaže. Pasirodžius pareigūnams, iš bendrovės vilkiko jau buvo išleista 330 litrų dyzelinių degalų.

Minėtos įmonės garaže veikė nelegali degalinė. Vilniaus AVMI specialistai ir policijos pareigūnai čia rado daugiau kaip 3 tonas degalų, supiltų į keturias mokesčių inspekcijoje neregistruotas talpyklas. Netoliese rasta ir degalų perpylimo įranga.

Vilniaus AVMI duomenimis, Vilniuje veikianti transporto bendrovė nuo šių metų sausio mėnesio savo vilkikais iš Rusijos jau spėjo parsigabenti daugiau nei 16 tonų nelegalių degalų, kurio kiekiai buvo kruopščiai fiksuojami specialiame įmonės laisvos formos apskaitos žurnale.

Vilniaus AVMI specialistai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais praėjusią savaitę pažeidimų aptiko ir Šalčininkų rajone. Po tuščiais maišais rasta gudriai paslėpta neregistruota talpykla, kurioje buvo supilta tona degalų. Tokiu būdu įmonė bandė išvengti per 1000 litų akcizo.

Panašus atvejis išaiškintas ir Kauno AVMI: pagal VMI Pasitikėjimo telefonu 1882 gautą pranešimą atlikus vienos Marijampolės rajone įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės operatyvinį patikrinimą nustatyta, kad iš įmonei priklausančių vilkikų bakų išsiurbta daugiau nei 10 tonų neapskaityto rusiško dyzelino. Tokiu būdu bendrovė bandė išvengti per 10 tūkst. litų akcizo.

Patikrinimo metu Kauno AVMI specialistai Marijampolės bendrovei priklausančiame garaže aptiko 6 plastmasines talpyklas (kiekvienos jų talpa – 1 tūkst. litrų), į kurias buvo pilamas kuras iš įmonės vilkikų bakų. Kaip ir Vilniuje, čia rastas specialus žurnalas, kuriame buvo žymimos visos kuro išsiurbimo iš vilkikų bakų „operacijos“, patvirtintos dalyvavusių vairuotojų parašais.

Įmonės direktorius mokesčių inspekcijos specialistams aiškino, kad degalai iš vilkikų bakų buvo išsiurbiami neva laikantis priešgaisrinės saugos reikalavimų, būtinų atliekant automobilių remonto darbus. Pavyzdžiui, vienas iš vilkikų buvo „remontuotas“ 9 kartus, o „remonto“ metu iš jo išsiurbtos daugiau nei 3 tonos dyzelino. Tačiau bendrovė nepateikė jokių vilkikų remonto darbus patvirtinančių dokumentų ar degalų išpylimo aktų. Patikrinimo metu buvo pateikti tik degalų įsigijimo dokumentai, iš kurių nustatyta, kad į bakus buvo pilamas ir rusiški degalai.

Minėtų bendrovių direktoriams rekomenduota patikslinti deklaracijas ir sumokėti apskaičiuotą akcizą. Priešingu atveju bus sprendžiamas klausimas dėl tolesnių kontrolės veiksmų. Už neteisėtai laikomus degalus pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė ir bauda iki dvidešimties tūkstančių litų.

Mokesčių administratorius pabrėžia, kad transporto priemonių degalų bakuose iš trečiųjų šalių įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje buvo įvežti. Priešingu atveju, kai degalai perpilami į kitą talpyklą, už juos privalu mokėti akcizus. Be to, degalų asmeninėms reikmėms įsigiję juridiniai asmenys privalo užregistruoti talpyklą mokesčių inspekcijoje, tvarkyti kuro apskaitą ir turėti jo įsigijimo dokumentus.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalius degalų panaudojimo atvejus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijos teritoriniame skyriuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min