Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Mokesčių inspektoriai tikrina, ar įtariami kontrabandininkai neįsigyja nelegalaus turto

Mokesčių inspektoriai patikrinę penkiasdešimt asmenų nustatė, kad už nelegalias pajamas jie yra įsigiję turto už 2 mln. litų.
Kontrabanda
Kontrabanda / VSAT nuotr.

Tikrinama, už kokius pinigus prabangų turtą įsigijo gyventojai, kurie kaip įtariama, nelegaliai į Lietuvą veža kontrabandą arba jau buvo teisti už jos gabenimą. Tikrinti ir tie, kurie ypač dažnai kertą sieną su Kaliningrado sritimi ir Baltarusija, pranešė LNK Žinios.

Išaiškinta, kad neretai brangaus turto turi asmenys kurie yra bedarbiai. Vienas pasienio gyventojas iš nelegalių pajamų pasistatė namą už pusę milijono.

„Tie žmonės dažniausiai bando pagrįsti per paskolas, neva jie yra pasiskolinę iš artimųjų bičiulių giminių, tačiau tikriname toliau draugus giminės bičiulius ir neretai nustatome, kad ir tie patys bičiuliai ir draugai ir giminės negali pagrįsti iš kur gavo tų lėšų“, – sakė Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Vytautas Vitkevičius.

Mokesčių inspekcija planuoja patikrinti iki 100 asmenų. Tuo metu kai kurie ekspertai sako iš tokių valdžios veiksmų kol kas nematantys tikros kovos su kontrabanda.

„Negali būti geras rezultatas, jeigu tiktai bus kreipiamas dėmesys ir išdrįsta kovotu smulkiąją kontrabanda. Niekas nesako, kad ji yra teisinga, bet norint pakeisti situaciją reikia pradėti nuo stambiausiųjų“, – teigė teisininkas Kęstutis Čilinskas.

Vyriausybė deklaruoja siekį kitais metais iš šešėlinės ekonomikos gauti apie milijardą litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius