2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Mokesčių inspektoriai tikrino pajūrio būstų nuomotojus: rado pažeidimų

Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – Klaipėdos AVMI) patikrinus apgyvendinimo paslaugas pajūryje teikiančios bendrovės veiklą nustatyta, kad ji nedeklaravo dalies gautų pajamų, nes į apskaitą įtraukdavo tik avansinius vasarotojų mokėjimus. Įmonė patikslino mokesčių administratoriui pateiktus duomenis ir papildomai deklaravo apie 48 tūkst. eurų pajamų bei padidino į biudžetą mokėtiną mokesčių sumą.
Valstybinė mokesčių inspekcija
Valstybinė mokesčių inspekcija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Patikrinimo metu VMI nustatė atvejų, kai svečiai pervedė išankstinius mokėjimus, o vėliau sumokėjo galutinę sumą, tačiau bendrovė į savo apskaitą įtraukė tik gautą avansą. Kad išsiaiškintume, kiek gi iš viso už apgyvendinimą mokėjo klientai, buvo susisiekta su keliomis dešimtimis šią paslaugą įsigijusių žmonių. Palyginus jų paaiškinimuose nurodytą sumokėtą sumą ir oficialioje apskaitoje esančią paaiškėjo, kad čia kai kuriais atvejais ji nurodyta 2-3 kartus mažesnė“, - pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Klaipėdos AVMI abejonių sukėlė neadekvačiai maža paslaugos kaina vasarojimui pritaikytuose kotedžuose, tokių iš viso turima apie dvidešimt. Buvo pasidomėta internete skelbtomis kainomis, jos palygintos su bendrovės oficialiai deklaruotomis pajamomis: skelbimuose nurodyta, jog įvairių sezonų metu kotedžai parai kainavo iki 200-300 eurų, nors oficialiai deklaruota vidutinė suma sudarė 80-120 eurų. Nustatytas ir per pusšimtis atvejų, kai apskaitytos paros pajamos buvo netgi mažesnės. Neatitikimai nustatyti 2018-2019 m. vasaros sezonų laikotarpiais, tačiau jie pasikartojo ir šiemet.

Be kita ko, bendrovė patikrinimo metu apgyvendinimo veiklą vykdė neturėdama licencijos, kaip tai numatyta Turizmo įstatyme. Mokesčių administratoriui į tai atkreipus įmonės dėmesį, ji pateikė Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai pranešimą apie apgyvendinimo paslaugų teikimą, kad būtų įtraukta į šių paslaugų teikėjų sąrašą.

„Mokesčių administratorius tikisi, kad esama situacija, kurios sąlygomis tenka dirbti apgyvendinimo, viešojo maitinimo bei kitų sektorių įmonėms, neišbalansuos mokestinio pareigingumo ir verslas veiks skaidriai. Savo ruožtu mokesčių administratorius ir toliau stebės bei analizuos rezultatų pokyčius, o pastebėjęs neatitikimus, kaip yra įprasta, aiškinsis priežastis, prireikus konsultuos, patars ieškantiems sprendimo. Tačiau tais atvejais, kai pažeidimai kartojasi ir piktybiškai nesilaikoma teisės normų, kai nevyksta bendradarbiavimas, tikėtinos ir griežtesnės priemonės, kurių VMI imasi mokestinei drausmei užtikrinti“, - teigė A. Morkūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min