Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 22d. 10:20

Mokesčių inspektorių apsilankymas Kauno striptizo klube: už šampano butelį imdama po 7 tūkstančius litų, įmonė nuslėpė 240 tūkstančių

Striptizas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Striptizas

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog atlikusi operatyvų patikrinimą viename Kauno striptizo klubų nustatė, kad per dvejus metus klubas taikydamas ypatingai dideles nuolaidas alkoholiniams gėrimams bei neišduodamas kasos aparato fiskalinių kvitų, neapskaitė beveik 240 tūkst. litų pajamų ir nuo jų nesumokėjo per 40 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.

Kaip rašoma Kauno AVMI pranešime, specialistams, tikrinantiems striptizo klubo veiklą, užkliuvo vadinamoji Baro paslauga, kainuojanti 3 tūkst. litų. Pamėginus išsiaiškinti, kas slypi po šiuo pavadinimu, ar kartais juo nedangstomi alkoholio pardavimai, klubo savininkas ėmė aiškinti, kad šampano butelis klube kainuoja per 7 tūkst. litų. Tačiau analizuotose kontrolinėse kasos aparato juostose tokių sumų aptikti nepavyko.

Klubo savininkas žadėjęs pateikti sąskaitas, įrodančias, jog gėrimas kainuoja 7 tūkst. litų, jų taip ir nepateikė. Visgi, analizuojant minėtas kontrolines juostas mokesčių inspekcijos specialistų dėmesį atkreipė kitas dalykas – dvejus metus klubas alkoholiniams gėrimams taikė 80-99 proc. siekiančias nuolaidas. Analizuojamu laikotarpiu nuolaidų alkoholiniams gėrimams suteikta už beveik 220 tūkst. litų, tačiau ši suma buhalterinės apskaitos dokumentuose neapskaityta.

„Kai taikomos itin didelės nuolaidos, tikėtina, jog klientui sąskaita pateikiama nepritaikius nuolaidos, o fiskalinėje juostoje suma jau su nuolaidomis. Neretai verslininkai, norėdami nuslėpti gautas pajamas ir išvengti mokestinių prievolių, naudojasi funkcinėmis kasos aparatų ar jų darbo programų savybėmis, manipuliuodami taikomais antkainiais ar nuolaidomis, į apskaitą neįtraukia gautų pajamų kasos aparatu, klientams neišduodamas kasos aparato kvitas. Taip sukaupiama lėšų, kurios gali būti naudojamos neteisėtiems tikslams, pavyzdžiui, atlyginimų „vokelyje“ mokėjimui“, – aiškina Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Patikrinimo metu taip pat nustatyta neatitikimų tarp nefiskalinių ir fiskalinių kvitų, dar apie 20 tūkst. litų gautų pajamų nuslėpta klientui išvis neduodant kvito.

Kadangi operatyvaus patikrinimo metu nustatytas pajamų slėpimo atvejis, įmonė ir ateityje sulauks mokesčių inspektorių dėmesio, ne tik dėl jau nustatytų pažeidimų, bet ir dėl galimai neapskaityto darbo užmokesčio.

VMI primena, kad gyventojai apie neapskaitomas pajamas, neišduotus kasos aparato kvitus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min