Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 31d. 11:35

Mokesčių slėpimo tyrime – netikėtas posūkis: Šiaulių pareigūnai nustebo plovykloje radę šerno galvą

Bendradarbiavimo su Šiaulių apskrities valstybine mokesčių inspekcija rezultatas - Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų tyrimas dėl vienos Šiaulių rajone, Kuršėnuose, registruotos automobilių prekyba užsiimančios įmonės.

Jos vadovas, 49 metų Šiauliuose gyvenantis verslininkas, įtariamas nuo valstybės slėpęs pajamas ir nenorėjęs mokėti mokesčių, praneša Šiaulių apskrities policija.

Įmonės direktorius yra visada atsakingas už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą bei buhalterinės apskaitos dokumentų išsaugojimą. Tačiau minėtas šiaulietis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymui paklusti nepanoro ir įmonės buhalteriją tvarkė taip, kaip jam buvo naudingiau. Įtariama, kad siekdamas nuslėpti dalį gautų pajamų, jis apgaulingai tvarkė bendrovės buhalterinę apskaitą ir neapskaitė visų gaunamų pajamų.

Nustatyta, kad apskaitos dokumentuose užfiksuotų ūkinių operacijų duomenys apie parduotų transporto priemonių vertę neatitinka tikrovės - surašydamas automobilių pardavimo dokumentus, vyras nurodydavo mažesnes automobilio pardavimo kainas, negu jas parduodavo realiai. Automobilių pirkėjai tyrėjams nurodė už automobilius mokėję daugiau nei sutartyse buvo nurodytos sumos.

Siekiant išvengti mokėtinų mokesčių, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, įmonė, Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdama pridėtinės vertės mokesčio ir pelno mokesčio deklaracijas, įrašė neteisingus duomenis apie įmonės pajamas ir pelną. Dėl to įmonės vadovui pateikti įtarimai dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą.

Šiaulių apskr. VPK nuotr./Mokesčių slėpimas
Šiaulių apskr. VPK nuotr./Mokesčių slėpimas

Kovo 24 d. Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų atliko 10 su šiuo ikiteisminiu tyrimu susijusių kratų, kurių metu buvo paimta per 90 tūkst. grynųjų pinigų. 38 225 eurų, 425 doleriai, 100 svarų ir 30 zlotų paimta direktoriaus gyvenamojoje vietoje, o per 55 tūks. eurų – pas vieną Kauno verslininką, su kuriuo šiaulietį siejo prekybos automobiliais reikalai. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti šių pinigų kilmę.

Pareigūnus labai nustebino radiniai, kratos metu rasti šiauliečio įmonės patalpose bei teritorijoje. Čia rasti šaldikliai, prikimšti mėsos ir jų gaminių, kurių kiekis, manoma, viršija vieno šeimos ūkio poreikius, o į plovyklą panašioje erdvėje – šerno galva ir šerno skerdiena. Kad įmonės direktorius turi aistrą medžioti – pareigūnams buvo ne paslaptis, tačiau, kai vyras pradėjo gintis, jog skerdiena priklauso ne jam ir nežinia, kaip ji atsidūrė jo įmonės teritorijoje, kilo įtarimas ir teko iškviesti aplinkos apsaugos specialistus.

Jie pradėjo tyrimą dėl šernienos „stebuklingo“ atsiradimo automobiliais prekiaujančios bendrovės teritorijoje ir jo peripetijos atvedė prie neteisėtos šerno medžioklės, kurioje dalyvavo ir daugiau asmenų.

Šiaulietis, įtariama, ne tik neatsakingai tvarkė savo verslo reikalus, neatsakingai pasielgė, dalyvaudamas neteisėtoje medžioklėje, bet ir neatsakingai elgėsi su savo teisėtai laikomais ginklais bei šoviniais. Kratos metu tiek įmonės patalpose, tiek jo gyvenamojoje vietoje rasta 70 šovinių, kurie buvo laikomi visiems prieinamose vietose, o ne seife, kai kurie ginklai buvo taip pat ne seife, o pats seifas – atrakintas.

Tai – nesuderinama su Ginklų bei šaudmenų kontrolės įstatymo reikalavimais, todėl medžiaga perduota Šiaulių apskrities policijos Licencijavimo skyriui dėl administracinės teisenos pradėjimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min