Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 2d. 14:30

Mokyklą šiurpinusio 15-mečio bijo ir tėvai: grasinęs, reketavęs ir smurtavęs paauglys suimtas tik trumpam

Nepilnametis įtariamas pasikėsinimu apiplėšti.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Nepilnametis įtariamas pasikėsinimu apiplėšti.

Suėmimas dešimčiai dienų – tokią kardomąją priemonę 15-mečiui paskyrė Klaipėdos apylinkės teismas. Paauglys kartu su kitais gaujos nariais terorizavo, grasino ir mušė vienos Klaipėdos progimnazijos auklėtinius. Išpuoliai, prasidėję rugsėjo viduryje, taip išgąsdino bendruomenę, jog prie mokyklos ėmė budėti tėvai, o galiausiai ratus ėmė sukti policijos pareigūnai.

15-metį paauglį policija sulaikė pirmadienį. Policijos pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus, apsilankė šioje mokykloje, pasikalbėjo su mokyklos administracija ir moksleiviais. Buvo nustatyti galimi įtariamieji. Sulaikytas penkiolikmetis policijai už vagystes jau žinomas vaikinas, kuris, kaip įtariama, galėjo būti vienas iš moksleiviams grasinusių paauglių.

Klaipėdos policija prašo asmenis, galimai nukentėjusius nuo šių paauglių, kreiptis į artimiausią policijos komisariatą ar skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Gąsdinimai, reketas ir smurtas – tokį košmarą patyrė mokyklos moksleiviai. Įžūli paauglių gauja, iš vaikų reikalaujanti cigarečių ir pinigų, nuolat sukasi aplink mokyklą, nesibaimina užeiti ir vidun. Vaikai gąsdinti būsią užmušti, pasmaugti. Išsigandę tėvai įsigijo dujų balionėlių ir ėmė patys budėti prie mokyklos. Tėvai sako, jog vaikai bijo tiek eiti į mokyklą, tiek likti namuose. Šiomis dienomis pedagogai nusprendė mokinių klases vežti į išvykas, kad šie nebūtų ugdymo įstaigose.

Klaipėdietė Renata 15min pasakojo, kad į šią mokyklą eina du iš trijų jos vaikų – pradinukė dukra ir septintokas sūnus. Pastarasis buvo užpultas paauglių.

„Rugsėjo 20 dieną mano vaiką sumušė, tuomet po savaitgalio pradėjau budėti tiek aš, tiek kiti tėveliai. Vien mūsų klasėje trys vaikai užgauti. Mano vaikui žandikaulis sutrenktas ir mėlynė didžiausia po akim, kitą vaiką smaugė, terorizavo. Vaikai labai išsigandę, bijo būti namuose, eiti į mokyklą, šoka naktį iš lovos. Jiems, ko gero, prireiks psichologų pagalbos“, – pasakojo Renata. Ji nustebo gavusi pranešimą, jog ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Už padarytą nusikaltimą ir smurtą paauglys gali atsakyti nuo 16 metų, o už plėšimus, vagystes – nuo 14 metų.

„Iki 16 metų jie spės ką nors užmušti“, – sako mama, kuriai paaugliai grasino sudeginti namus. Nepilnamečiai rėkė sudeginsią visą šeimą gyvą. Prie jos namų budėjo bičiuliai ir kaimynai.

Įvykiai piką pasiekė praėjusią savaitę, tačiau nuogirdų apie užpuldinėjamus ir gąsdinamus mokinius turėta nuo rugsėjo vidurio. Tuomet gauta informacija, jog už mokyklos ribų vyksta reketavimas, vaikai gąsdinami.

Būta panorėjusių su paaugliais pabendrauti tėvų, tačiau šie išvydo, jog tai nevaldomi chuliganai, nebijantys į akis šokti nei vaikams, nei suaugusiems.

Vieno sumušto berniuko tėvas teigė buvęs pats puolamas, o gauja paauglių budėjusi prie jo namų. Jų būta apie 20, vieni slėpėsi už vieno kampo, kiti už kito. Nepilnamečiai lūkuriavo prie namų tris dienas, buvo ginkluoti geležiniais strypais.

Vyro sūnus gydomas ligoninėje, jam pašlijo sveikata, dėl streso jis ėmė alpti. Gauja buvo užpuolusi jo sūnų, reikalaudama pinigų ir grasindama pasmaugti.

Prokuratūra paaugliui pareiškė įtarimus dėl pasikėsinimų įvykdyti plėšimus. Kol kas jaunuolis kaltinamas dėl dviejų epizodų.

Anot prokurorės Ritos Ušinskienės, vaikinas gyvena su tėvais, mokykloje šį rudenį buvo apsilankęs tik kartą. Dėl itin silpnų mokymosi gabumų jis ugdomas vienoje specialiojoje mokykloje. Prokurorė prašė nepilnametį suimti dviem mėnesiams.

Šis paauglys figūruoja ir dar vienoje byloje, kurioje kaltinamuoju yra globos namų auklėtinis. Pastarasis yra suimtas septyniems mėnesiams. Vaikinai kaltinami vykdę plėšimus ir vagystes.

Paauglys suimtas dešimčiai dienų. Ilgiausias periodas, kuriam galima suimti nepilnametį, yra du mėnesiai. Teisėja motyvavo, jog paauglys dešimčiai dienų suimamas dėl jauno amžiaus, jis nėra teistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min