Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 6d. 12:19

Mokyklos kieme stovėjusiuose automobiliuose – didelis baltarusiškų cigarečių krovinys

Sulaikyti automobiliai
VSAT nuotr. / Sulaikyti automobiliai

Švenčionių rajone pasieniečiai sulaikė du didelius kontrabandinių rūkalų krovinius, vieną iš jų – mokyklos kieme. Iš viso ketvirtadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams į rankas pateko 46 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė yra apie trečdalis milijono, ir keturi automobiliai. Dar sulaikyti du, įtariama, su šia kontrabanda susiję vilniečiai.

VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, VSAT Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai Švenčionių rajone, miške tarp Punžionių ir Bareišiūnų kaimų, sustabdė mikroautobusą „Volkswagen Transporter“ lietuviškais valstybiniais numeriais. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – 2 kilometrai.

Patikrinimo metu prie automobilio vairo sėdėjęs vyras staiga įjungė atbulinę pavarą ir mėgino sprukti, tačiau pasieniečiams pavyko jį jėga ištraukti iš važiuojančios mašinos. Besipriešinantį vyrą VSAT pareigūnai sutramdė ašarinėmis dujomis bei surakino antrankiais. Nustatyta, kad tai – 43 metų Vilniaus gyventojas.

Įvykio vietą bei apylinkes tikrinęs VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi už maždaug 300 metrų nuo mikroautobuso aptiko miško tankmėje sukrautas rūkalų dėžes. Iš viso rastos 27 juoda polietileno plėvele aptrauktos gamyklinės pakuotės cigarečių „Fest“ ir „Fest 7“. Visi 13 tūkst. 500 pakelių rūkalų buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Tuo pat metu, kai pasieniečiai tramdė mikroautobuso vairuoją, kitas VSAT pareigūnų ekipažas už puskilometrio sulaikė vyrą. Jis pribėgo prie miške stovėjusio automobilio „Volkswagen Golf“ ir mėgino juo pabėgti. Pasieniečiams teko panaudoti jėgą ir antrankius, nes sulaikomas vyras pasipriešino. Paaiškėjo, kad sulaikytasis irgi yra vilnietis. Jam – 32-eji.

Už maždaug 100 metrų nuo „Volkswagen Golf“ pasieniečiai aptiko dar 16 juoda polietileno plėvele aptrauktų dėžių su cigaretėmis „Fest“. 8 tūkst. pakelių taip pat buvo su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po apklausos abu vilniečiai buvo uždaryti į areštinę.

Tą pačią naktį VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai sulaikė dar vieną didelį kontrabandinių cigarečių krovinį.

Ties Švenčionių rajono Prienų kaimu VSAT pareigūnai užfiksavo du įtartinus automobilius išjungtais žibintais. Abi mašinos įsuko į Prienų mokyklos kiemą, o jas vairavę asmenys tamsoje pasišalino.

Automobiliuose „Chrysler Town Country“ ir „Chrysler Voyager“ pasieniečiai rado 24 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Abiem atvejais pasieniečiai iš viso sulaikė 46 tūkst. pakelių cigarečių. Skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką tokio kiekio rūkalų vertė yra daugiau kaip 320 tūkst. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min