Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motinystės pašalpą didinosi neteisėtai

 „Sodros” Klaipėdos skyrius.
J.Andriejauskaitės nuotr. / „Sodros” Klaipėdos skyrius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją dėl bandymo neteisėtai pasididinti motinystės išmokas – Tauragės bendrovės direktorius ir vienos bendrovei priklausančios parduotuvės vedėja nuteisti realia laisvės atėmimo bausme.

Bendrovės „Step Trends“ direktorius Ričardas Stabinis pripažintas kaltu ir nuteistas 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme, bendrovės pavaduotuvės vedėja Aušra Ivanovienė – 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme, kartu priteista atlyginti 71717 Lt žalą, padarytą „Sodrai“.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriuje 2009–ųjų vasarį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl motinystės pašalpų lėšų grobstymo stambiu mastu bendrovėje „Step Trends“.

Ši bendrovė turėjo du prekybos taškus Tauragės ir Klaipėdos miestuose. Tačiau realiai prekybos taškas Tauragėje savo veiklą nutraukė 2006–ųjų pabaigoje, o Klaipėdoje – 2007–aisiais. Pareig8nai apskaičiavo, kad A.Ivanovienė nuo 2007–ųjų įgijo teisę į motinystės pašalpą, apskaičiuotą pagal draudžiamąsias pajamas, siekiančias beveik 14 tūkst. Lt. Draudžiamųjų pajamų pokytis ketvirčio iš kuriuo apskaičiuota motinystės pašalpa lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu padidėjo 694,2 procentų.

Pareigūnai netrukus nustatė, kad realiai A.Ivanovienė tokių pajamų iš bendrovės negavo. Moters atlyginimas oficialiai siekė tik 800 Lt per mėnesį.

Atlikus tyrimą R.Stabiniui buvo pareikšti kaltinimai tuo, kad  suklastojo tikrą dokumentą, įrašydamas neteisingus duomenis apie A.Ivanovienei  išmokėtą atlyginimą už darbą UAB „Step Trends“ ir padėjo sukčiavimo būdu įgyti nepagrįstai didesnę motinystės pašalpą.

Klaipėdos apygardos teismas atmetė kaltinamųjų skundus palikdamas laisvės atėmimo bausmes bei padidinamas priteistos turtinės žalos dydį iki 71 tūkst. Lt, t.y. priteisiant solidariai visą turtinės žalos dydį. Šis nuosprendis įsiteisėjo nuo paskelbimo dienos.

Tai vienintelis ikiteisminis tyrimas susijęs su motinystės lėšų grobstymu, kuris buvo pradėtas FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnų iniciatyva ir vienintelis tyrimas, kuriame paskelbtas galutinis teismo nuosprendis susijęs su laisvės atėmimo bausmėmis. Visi kiti tyrimai pradėti pagal „Sodros“ padalinių pateiktas medžiagas dėl motinystės lėšų grobstymo buvo nutraukti arba išteisinti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min