Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motinystės pašalpą gaudavo Italijoje ir Naujoje Zelandijoje gyvenusi klaipėdietė

vežimėlis
15min nuotr. / vežimėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Apgaule gauta motinystės pašalpa įklampino klaipėdietį ir jo seserį. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba praneša baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs Klaipėdos autoserviso vadovas kaltinamas kartu su savo seserimi sukčiaudami gavę daugiau nei 34 tūkst. eurų (118 380 Lt) motinystės pašalpą.

Uostamiestyje veikiančio autoserviso direktorius 2007 metų pradžioje, sužinojęs, kad jo sesuo laukiasi kūdikio, tačiau Lietuvos Respublikoje nėra apdrausta valstybiniu socialiniu draudimu ir dėl to neturės teisės gauti motinystės pašalpos, nutarė padėti tuo metu Italijoje gyvenančiai seseriai.

Ją formaliai autoservise vadybininke įdarbinęs brolis, žinodamas, kad sesuo realiai jo vadovaujamoje įmonėje nedirbs, nurodė bendrovės buhalterei užpildyti ir pateikti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriui informaciją apie neva sesers priėmimą į darbą ir jai tariamai mokamą darbo užmokestį.

Išaiškinta, kad vyriškis pasirašydavo žiniaraščiuose už seserį kaip už asmenį, neva gavusį darbo užmokestį. Pagal šiuos suklastotus duomenis Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius skyrė fiktyviai įdarbintai moteriai motinystės pašalpą. Per beveik 1,5 metų Lietuvoje nedirbusiai moteriai buvo išmokėta per 13 tūkst. eurų (47 940 Lt) motinystės pašalpa. 

Tyrimo metu paaiškėjo, kad ir po dvejų metų, 2009 metais, seseriai jau Naujojoje Zelandijoje susilaukus antrojo kūdikio, autoserviso vadovu dirbęs brolis toliau teikė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriui suklastotus duomenis apie fiktyviai įdarbintą savo seserį. Moteriai neteisėtai per 1,5 metus išmokėta antroji motinystės pašalpa, viršijusi 13 tūkst. eurų (46 543 Lt).

Apskaičiuota, kad per ketverius metus buvęs Klaipėdos autoserviso vadovas ir jo sesuo apgaule įgijo daugiau nei 34 tūkst. eurų (118 380 Lt) motinystės  pašalpos, kurios didžioji dalis – daugiau nei 27 tūkst. eurų buvo išmokėta nesumokant pajamų mokesčio. 

Sukčiavimu įtariamų brolio ir sesers baudžiamoji byla perduota Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min