Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motinystės pašalpų sukčiavimo byloje valstybei sugrąžinta 233 tūkst. litų

vežimėlis
15min nuotr. / vežimėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį teismo nuosprendį, kuriuo vienos Vilniaus įmonės direktorius M.M., jo žmona J.M. ir dar viena darbuotoja I.D., nuteisti už tai, kad šie apgaulės būdu iš valstybės kėsinosi užvaldyti iš viso 233 tūkst. litų Valstybinio socialinio draudimo lėšų.

Teismo nuosprendyje nustatyta, kad 2008–2009 metais verslininkas, bendrininkaudamas artu su savo žmona bei šeimos drauge, suklastojo dokumentus, tarp kurių buvo darbo sutartys, darbo užmokesčio mokėjimo žiniaraščiai ir pan. Suklastotuose dokumentuose nurodė žinomai melagingus duomenis apie įmonės pajamas, turtą, įsipareigojimus juos pateikė valstybės įgaliotai institucijai, tokiu būdu suklaidindamas Sodrą ir neteisėtai gaudamas motinystės bei motinystės (tėvystės) pašalpas.

„Apgaulė paaiškėjo tiriant įmonės ūkinę – finansinę veiklą, nustačius, kad nesant jokių pagrįstai pakitusių duomenų apie įmonės darbo apimtis bei pajamas, darbo užmokestis dviem besilaukiančioms darbuotojoms buvo pakeltas atitinkamai nuo 600 iki 6600 litų ir nuo 700 iki 7000 litų“, – teigia šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Pirmojo Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokurorė Laura Golubkienė. Tyrimo metu taip pat buvo išsiaiškinta, kad darbo santykiai buvo sukurti fiktyviai, siekiant suklaidinti valstybės institucijas, kad apgaule gauti motinystės išmokas. Prokurorei pavyko nustatyti ir įdomių faktinių aplinkybių, kaip pavyzdžiui tai, jog viena iš kaltinamųjų neva dirbo įmonėje nuotoliniu būdu, pati būdama Didžiojoje Britanijoje.

Teismo nuosprendžiu kaltinamieji pripažinti kaltais dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo (sukčiavimo), bei dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo, šios nusikalstamos veikos numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. ir 300 str. 1 d. Teismas už įvykdytas nusikalstamas veikas neskyrė terminuoto laisvės atėmimo bausmių, o atsižvelgiant į aukščiau paminėtas aplinkybes, taip pat į tai, kad auginami mažamečiai vaikai, kaltinamuosius nubaudė baudomis ir laisvės apribojimo bausmėmis. Tokiu teismo nuosprendžiu kaltinamieji įpareigoti be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo nekeisti gyvenamosios vietos ir neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Pasak valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusio Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Pirmojo Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokuroro Vytauto Kukaičio, kaltinamieji teisme pilnai pripažino kaltę, buvo nuoširdūs, apgailestavo, kad tokiu būdu siekė sukčiauti valstybės ir kitų motinystės pašalpas gaunančių asmenų, sąskaita, savo iniciatyva patys sugrąžino jau spėtą pasisavinti 60 tūkst. litų sumą, todėl, valstybinio kaltintojo nuomone, teismas jiems skyrė proporcingas ir teisingas bausmes. 

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, pradinę medžiagą surinko ir užfiksavo „Sodros“ Vilniaus skyriaus pareigūnai.

Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min