TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinė Šiauliuose sunaikino 200 pakuočių su narkotikais

Muitinė sunaikino 200 pakuočių su narkotikais
Lietuvos muitinės nuotr. / Muitinė sunaikino 200 pakuočių su narkotikais
Šaltinis: 15min
3
A A

Balandžio 15 d. Lietuvos muitinė sunaikino 200 pakuočių su įvairiomis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, iš viso 86 kg. Kvaišalai buvo sudeginti specialiame Šiauliuose esančios bendrovės „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginyje griežtai laikantis tokių atliekų tvarkymą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų ir prižiūrint specialiai pareigūnų komisijai.

Naikinti į Šiaulius muitininkai atvežė tokių narkotikų kaip kokainas, heroinas, amfetaminas, metamfetaminas, LSD, sintetinių kanabinoidų dariniai, kanapių derva, sėklos ir lapai, psichotropinė grybiena, smulkinti kokamedžio lapai, kvaituliniai šalavijai, pejoto kaktusų milteliai, džiovinta puošnioji vožtė ir kiti pschichotropinių medžiagų turintys preparatai ar jų cheminiai junginiai.

Skirtingų rūšių narkotikai tilpo į 9 maišus ir keturias dėžes.

Didžioji dauguma šių narkotikų sulaikyta muitininkams tikrinant pašto siuntas. Todėl muitininkai įspėja gyventojus nepirkti įtartinos sudėties medžiagų internetu, net jei jos kai kuriose valstybėse pardavinėjamos legaliai.

Šiemet Lietuvos muitinėje jau pradėti 72 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotikų kontrabandos, iš jų − 69 dėl mėginimų narkotikus siųstis pašto siuntomis. Pernai per visus metus dėl narkotikų pašto siuntose buvo pradėti 102 ikiteisminiai tyrimai. Pastaraisiais metais absoliuti dauguma narkotikų siuntų Lietuvoje sulaikoma būtent aptikus jas pašte. Kadangi visais atvejais, net jei narkotikų kontrabandos kiekis itin mažas, pradedami ikiteisminiai tyrimai, tokių siuntų gavėjams gresia reali baudžiamoji atsakomybė.

Pasauliniame narkotikų kontrabandos „žemėlapyje“ Lietuva jau daug metų įvardijama kaip tranzitinė valstybė, per kurią kvaišalai gabenami tiek iš Vakarų į Rytų šalis, tiek atvirkštine kryptimi. Iš Vakarų valstybių į Rusiją vežami sintetiniai narkotikai ir kokainas, taip pat hašišas ir marihuana. Į Skandinavijos valstybes iš Lietuvos gabenamas amfetaminas ir metamfetaminas.

Pastarąjį kartą Lietuvos muitinė narkotikus naikino 2013 m., kai daugiau kaip 700 kg hašišo buvo sudeginta didelės kaitros krosnyje Kaune.

Sulaikytas narkotines ir psichotropines medžiagas muitinė naikina remdamasi 2010 m. rugpjūčio 25 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1219 „Dėl neteisėtos apyvartos narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) sunaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min