Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinėje sulaikyta draudžiamų vaistinių preparatų

Lieknėjimo preparatai
Muitinės nuotr. / Lieknėjimo preparatai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai ir kinologai Vilniaus pašto pervežimo centre tikrindami siuntas sulaikė 2 paketus su medikamentais „Lida“ ir „Slimex 15“. Iš Kinijos ir Honkongo atkeliavusiose siuntose buvo rasta 900 lieknėjimui skirtų tablečių, kurių veiklioji medžiaga – sibutraminas.

Nuo šių metų liepos mėnesio Europos Komisijos sprendimu buvo sustabdyta vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra sibutramino, registracija ir prekyba. Šiose siuntose esančių preparatų kiekis viršijo leistinas paštu siunčiamų vaistinių preparatų asmeniniam naudojimui skirtas normas.

Kadangi vaistai buvo siunčiami pažeidžiant Lietuvoje galiojančius teisės aktus, visi siuntose rasti preparatai sulaikyti.

Tai jau ne pirmas kartas, kai keleiviai mėgina įsivežti ar parsisiųsdinti Lietuvos rinkoje neregistruotų ar nenotifikuotų produktų. Vien per šią vasarą Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Vilniaus pašto pervežimo centre sulaikė per 20 siuntų, kuriose buvo daugiau kaip 16 tūkst. įvairių medikamentų.

Sustiprinus keleivių, bagažo bei pašto siuntų patikrą, muitinės pareigūnai vis dažniau sulaiko įvairių preparatų, kuriuos keleiviai gabenasi ar mėgina parsisiųsti iš egzotinių kraštų ir kurie nėra notifikuoti ir registruoti Lietuvos rinkoje, taip pat nežinomas šiuose preparatuose esančių veikliųjų medžiagų kiekis bei jų poveikis žmogaus organizmui. Dėl šių priežasčių Vilniaus pašto pervežimo centre tikrinamos visos medikamentų siuntos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min