TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinės pareigūnai sulaikė 4 kg sintetinių narkotikų ir „laimės pardavėją“ (nuotraukos)

Narkotikai
MKT nuotr. / Narkotikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai Vilniuje ir pasienyje su Latvija pirmadienį sulaikė 4 kg narkotikų.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, manoma, kad tai sintetiniai narkotikai, sintetiniai kanabinoidai, vadinamieji „spice“.

Sulaikyti ir du asmenys, įtariami narkotinių medžiagų kontrabanda – vilnietis V.P. ir Rusijos pilietis A.K. Pastarasis įtariamas organizavęs kontrabandos gabenimą.

Tikrindami gautą pašto siuntą iš Kinijos, Lietuvos muitinės pareigūnai nustatė, kad pakete slypi kilogramas baltos spalvos miltelių, įtariama, narkotinių medžiagų.

Nuvykus pas Vilniaus miesto gyventoją V.P., kuriam ir buvo adresuota ši siunta, jo bute, kratos metu buvo aptiktas dar kilogramas identiškos medžiagos.

Tęsiant tyrimą, tą pačią dieną, vos po valandos, Smėlynės pasienio poste buvo sulaikytas Rusijos pilietis A.K.

Muitinės pareigūnai įtarė, kad į Latviją važiavusio ruso automobilyje Mazda gali būti paslėpta narkotikų siunta.

Detalios automobilio apžiūros metu muitinės kriminalistai ant atsarginio rato, pritvirtinto po „Mazdos“ dugnu, rado du plastikinius paketus, kuriuose buvo 2 kg miltelių, kaip manoma, to paties „spice“.

Muitinės pareigūnų žiniomis, A.K. aktyviai dalyvauja įvairiuose internetiniuose forumuose, prisistatydamas „laimės pardavėju“ ir siūlydamas įsigyti „vonios druskos“.

Tiek Rusijos pilietis, tiek Vilniaus gyventojas buvo sulaikyti dviem paroms, šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl jų suėmimo.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką.

Sulaikytos narkotikų siuntos vertė Lietuvos juodojoje rinkoje – apie 300 tūkst. litų.

Rusijoje, į kurią A.K., kaip manoma ir gabeno narkotikus, sintetiniai kanabinoidai kainuoja dar brangiau, pvz., internetiniuose forumuose 1 gramą tokios „vonios druskos“ siūloma įsigyti maždaug už 150 litų.

Tikslią rastų medžiagų sudėtį dar nustatys detali ekspertizė, tačiau muitinės pareigūnų manymu abiem atvejais buvo sulaikyti sintetiniai narkotikai, sintetiniai kanabinoidai, vadinamasis „spice“.

100 gramų tokių narkotikų Lietuvos juodojoje rinkoje kainuoja apie 7 tūkst. 500 litų.

Sintetiniai kanabinoidai pasižymi stipriu psichoaktyviu poveikiu. Vartojant iš šių narkotinių medžiagų gaminamus „žolių mišinius“ ar „vonios druskas“ galimas kraujo išsiliejimas į smegenis, ilgalaikiai atminties, kvėpavimo, širdies, kepenų ir inkstų veiklos sutrikimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min