Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinės pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė septynis suvenyrinius buteliukus su gyvatėmis ir skorpionais bei koralų

Muitininkai sulaikė egzotišką krovinį.
Muitinės nuotr. / Muitininkai sulaikė egzotišką krovinį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė egzotinių suvenyrų – septynis suvenyrinius buteliukus su gyvatėmis ir skorpionais bei koralų.

Pirmadienį Vilniaus TM pareigūnai oro uoste, atlikdami keleivių, atvykusių iš Vietnamo per Kopenhagą, bagažo tikrinimą, lietuvaičio V.K. lagamine aptiko egzotinių suvenyrų su gyvatėmis ir skorpionais. Nors minėtas asmuo teigė, kad vežasi tik du suvenyrus, muitininkai, apieškoję minėto asmens lagaminą, jame rado 5 suvenyrinius buteliukus su užkonservuotomis gyvatėmis ir du – su skorpionais.  

Antradienį lėktuvu iš Malaizijos per Helsinkį atvykusios pilietės D.M. bagaže tarp asmeninių daiktų muitininkai rado penkis, kaip įtariama, koralus. Nors moteris piktinosi, kad muitininkai sulaikė paplūdimy susirinktus koralus, jai mandagiai buvo paaiškinta, kad šios prekės sulaikomos siekiant apsaugoti laukinę gamtą.

Visi egzotinių šalių suvenyrai sulaikyti, nes jie gabenti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) nuostatas.

Muitinės departamentas primena, kad norintiems iš egzotinių šalių parsivežti suvenyrų, būtina susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis, kurias galima rasti Lietuvos muitinės svetainėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min