Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 20d. 11:58

Muitinės pareigūnų smūgis kontrabandininkams: sulaikyti du vilkikai, gabenę 9 mln. litų vertės nelegalius rūkalus

Sulaikytos kontrabandinės cigaretės
MKT nuotr. / Sulaikytos kontrabandinės cigaretės

Lapkričio 18 ir 19 dienomis Lietuvos muitinės pareigūnai Panevėžio ir Marijampolės apylinkėse sulaikė du krovininius vilkikus, aklinai prigrūstus nelegalių cigarečių. Rūkalai vežti ypač įžūliai – jų net nebandyta kaip nors maskuoti. Preliminariais duomenimis sulaikyta apie 2 tūkst. 400 – 2 tūkst. 600 dėžių cigarečių, kurių vertė apie 9 mln. litų.

Kaip rašoma Muitinės kriminalinės tarnybos pranešime, metų pabaigoje padidėjus tranzitinių krovinių gabenimui Lietuvos muitinės mobiliosios grupės sustiprino pasirinktinę transporto priemonių kontrolę keliuose. Didžiausias dėmesys skiriamas tarptautiniam greitkeliui „Via Baltica“, kuriame šiuo metu ypač suintensyvėjęs krovinių gabenimas.

Tad mobiliųjų grupių pareigūnai pagal rizikos faktorius stabdo ir tikrina transporto priemones šiame greitkelyje.

Šitaip lapkričio 18 d., Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus mobiliosios grupės pareigūnai kelio A8 (Panevėžys – Aristava – Sitkūnai) 17-ajame kilometre, patikrinimui sustabdė vilkiką DAF.

Šio vairuotojas, tauragietis R.K., pareigūnams sakėsi iš Latvijos į Vokietiją vežantis medienos granulių krovinį. Tačiau atvėrus vilkiko puspriekabę „Schmitz“, paaiškėjo, kad pjuvenomis ten net nekvepia – visa puspriekabė buvo aklinai prigrūsta cigarečių dėžėmis. Išankstiniu pareigūnų vertinimu puspriekabėje turėtų būti apie 1 tūkst. 300 dėžių cigarečių (maždaug 650 tūkst. pakelių) rūkalų.

Visi cigarečių pakeliai buvo be banderolių, įdomi ir cigarečių rūšis – „MG“ (pareigūnai teigia, kad Lietuvoje tokios rūšies rūkalų dar nebuvo sulaikyta). Sprendžiant iš užrašų ant cigarečių pakelių, jos gali būti ispaniškos kilmės.

Vairuotojas dėjosi labai nustebęs tokiu savo vairuoto vilkiko puspriekabės turiniu. Pareigūnai vyriškį sulaikė dviem paroms.

O lapkričio 19 d., kita muitinės pareigūnų mobilioji grupė sustabdė patikrinimui krovininį vilkiką DAF kelio A5 (Kaunas – Marijampolė – Suvalkai) 94-ajam kilometre.

Šios automašinos vairuotojas, Kalvarijos savivaldybės gyventojas J.B., sakėsi iš Estijos į Slovakiją vežąs baldų furnitūrą. Bet patikrinus detaliau, paaiškėjo, kad ir šis vilkikas buvo važiuojantis nelegalių cigarečių sandėlis – DAF puspriekabė buvo pilnutėlė cigarečių „Excellence“ dėžių. Šios, Nyderlanduose ir Vokietijoje gaminamos cigaretės, Lietuvoje irgi sulaikomos pirmą sykį. Antrajame vilkike, pareigūnų manymu irgi turėtų būti apie 1 tūkst. 200-1 tūkst. 300 dėžių rūkalų.

Vairuotojas J.B. sulaikytas dviem paroms.

Išankstiniais vertinimais, bendra dviejuose vilkikuose sulaikytų cigarečių vertė gali siekti apie 9 mln. litų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl abiejų atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min