Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai aptiko kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 47 tūkstančius litų

sulaikyta kontrabanda
Muitinės nuotr. / sulaikyta kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Raigardo, Šalčininkų, Lavoriškių Medininkų kelio ir Kenos geležinkelio postuose sulaikė kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 47 tūkst. litų. Pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabentos prekės ir automobiliai sulaikyti.

Muitinės nuotr./sulaikyta kontrabanda
Muitinės nuotr./sulaikyta kontrabanda

Kaip informuoja Muitinės departamentas, realizavus šią kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais apskaičiavimais, apie 33 tūkst. litų. Pasak Vilniaus universiteto vaikų ligoninės docento, gydytojo-gastroenterologo Vaidoto Urbono, turint tokią sumą galima būtų ištirti apie tūkstantį vaikų dėl iš pirmo žvilgsnio nepavojingos, tačiau grėsmingos savo komplikacijomis (onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu, kaulų trapumu ir t.t.) ligos celiakijos.

Daugiausia nelegaliai gabenamų rūkalų sulaikė Raigardo ir Šalčininkų kelio postų pareigūnai. Turėdami Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) informacijos, Raigardo kelio posto muitinės pareigūnai vėlų vakarą sustabdė iš Baltarusijos pargrįžtančio mūsų šalies piliečio M.M. vairuojamą automobilį Volkswagen Passat. Vairuotojas deklaravo, kad virš nustatytos normos nei prekių, nei daiktų neveža, tačiau pareigūnai ėmėsi detalios automobilio apžiūros.

Paaiškėjo, kad automobilis turi net kelias slėptuves, įrengtas vietoj kuro bako, po užpakaline automobilio sėdyne, slenksčiuose ir užpakaliniame bamperyje. Visos slėptuvės buvo prikimštos cigarečių. Iš automobilio slėptuvių muitininkai ištraukė 3 tūkst. 880 pakelių cigarečių „Minsk Superslims“ ir „5Minsk Superslims“. Sulaikytų cigarečių vertė – 31,5 tūkst. litų.

Tos pačios dienos ankstyvą rytą muitininkams įkliuvo ir Baltarusijos pilietis V.L. su automobiliu Peugeot 406. Raigardo kelio poste kirtęs sieną ir deklaravęs, kad neleistinų daiktų neveža, vyras mėgino į mūsų šalį įsivežti kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 3 tūkst. 400 litų. Muitinės pareigūnai nuodugniai apžiūrėję įtarimų sukėlusį automobilį, jo slenksčiuose ir po greičių perjungimo svirtimi specialiai įrengtose ertmėse aptiko 480 paslėptų cigarečių pakelių.

Šalčininkų kelio poste vėlų vakarą muitinės pareigūnai sulaikė dar du kontrabandines cigaretes gabenančius Baltarusijos piliečius. Nors automobilio Ford Tranzit vairuotojas P.D. deklaravo, kad vežasi tik du pakelius cigarečių, muitininkai kruopščiai apžiūrėjo įtartiną automobilį.

Kuro bake įrengtoje slėptuvėje pareigūnai atrado daugiau kaip 800 cigarečių „Jin Ling“ pakelių už 6 tūkst. 200 litų.

Antrasis sulaikytas Baltarusijos pilietis V.P. taip pat deklaravo tik du pakelius cigarečių. Tačiau po detalios jo vairuojamo automobilio Audi apžiūros paaiškėjo, kad ir čia kuro bake įrengta slėptuvė, iš kurios muitininkai ištraukė per 600 pakelių cigarečių. Šio kontrabandinio krovinio vertė – beveik 4 tūkst. 900 litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min