Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 13:32

Muitininkai išardė „cigaretinį“ baltarusių „Dodge“

Sulaikytas automobilis
MKT nuotr. / Sulaikytas automobilis

Tikra važiuojanti kontrabandinių cigarečių slėptuvė – šitaip galima pavadinti pirmadienio rytą iš Baltarusijos į Šalčininkų kelio postą atvažiavusį mikroautobusą „Dodge“. Lietuvos muitinės pareigūnams patikrinus šią automašiną, tūkstančiai cigarečių pakelių pabiro iš visur kur tik buvo įmanoma juos paslėpti: sėdynių, oro filtro, grindų, durelių, salono apdailos.

Rugpjūčio 8-ąją, apie 6 val. ryto į Šalčininkų kelio postą atvažiavę du Baltarusijos piliečiai – K. K. ir F. R., sakėsi ketinantys per Lietuvą važiuoti į Lenkiją, apsipirkti. Bet pareigūnams detaliau apžiūrėjus automobilį greitai kilo įtarimų, jog šia mašina galimai vežama kontrabanda – į užpakalines „Dodge“ sėdynes cigarečių pakelius prigrūsta tiek, kad jas nesunku buvo pastebėti ir plika akimi.

Pradėjus ardyti mikroautobusą, paaiškėjo, kad šis paverstas viena didele važiuojančia cigarečių kontrabandos slėptuve. Nelegalių rūkalų buvo prislapstyta visose įmanomose gamyklinėse automobilio ertmėse: ir variklio skyriuje (oro filtre), ir posparniuose, ir sėdynėse, grindyse.

Gana didelė papildoma savadarbė slėptuvė įrengta net greta kuro bako. Tad pareigūnams teko gerokai paplušėti, kol iš „Dodge“ buvo ištrauktos visos kontrabandinės cigaretės – iš viso 13 313 pakelių įvairių rūkalų su baltarusiškomis banderolėmis – „Queen“, „NZ“, „Premier“, „Fest“ ir kt. Bendra jų vertė – daugiau nei 37 tūkst. eurų, pažymima Muitinės atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.

Abu Baltarusijos piliečiai buvo sulaikyti dviem paroms, antradienį sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min