Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai kaltinami piktnaudžiavę tarnyba ir klastoję dokumentus

Dokumentai
FNTT nuotr. / Dokumentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suklastoję automobilių muitinio patikrinimo dokumentus, du Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai stos prieš teismą ir turės atsakyti ne tik už šią nusikalstamą veiką, bet ir dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigti du ikiteisminiai tyrimai dėl šių nusikalstamų veikų ir baudžiamosios bylos su kaltinamaisiais aktais šią savaitę perduotos nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.
 
Abu ikiteisminius tyrimus atlikę Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai nustatė, kad Klaipėdos teritorinės muitinės Klaipėdos krovinių posto vyresnioji inspektorė 2008 m. sausio 17 d., neatlikusi automobilio „Lexus RX300“ techninės apžiūros, tyčia įrašė žinomai neteisingus duomenis apie automobilio muitinį fizinį patikrinimą ir rezultatus bei savo vardiniu antspaudu ir parašu patvirtino atspausdintą rizikos patikrinimo aktą, kuris patvirtino,  kad automobilis yra su defektais – daužtas priekinis bamperis, variklio gaubtas, priekiniai sparnai, kairės pusės galinis šonas ir kt.,  nors iš tikrųjų jis buvo techniškai tvarkingas.
 
Pasak kaltinamojo akto, tokiais savo veiksmais pareigūnė, piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi, akivaizdžiai demonstravo savo nuostatą nesilaikyti norminių aktų nustatytos tarnybos valstybės tarnyboje ir muitinėje tvarkos, sumenkino valstybės institucijos Klaipėdos teritorinės muitinės prestižą, diskreditavo Klaipėdos teritorinės muitinės Klaipėdos krovinių posto vyresniosios inspektorės, kaip valstybės tarnautojos, vardą ir tuo padarė didelės neturtinio pobūdžio žalos valstybei ir jos interesams. 
 
Analogiški kaltinimai pareikšti ir Klaipėdos teritorinės muitinės Malkų įlankos jūrų uosto posto inspektoriui, kuris 2007 m. liepos 25 d. surašė prekių tikrinimo aktą, kuriame tyčia nurodė tikrovės neatitinkančius automobilio „Volvo S40“ techninius duomenis, savo parašu patvirtindamas, kad automobilis yra daužtas, nors jis, kaip ir pirmuoju atveju, buvo techniškai tvarkingas.
 
Pasak valstybinį kaltinimą abiejose bylose teisme palaikysiančio Klaipėdos apygardos prokuroro, muitinės pareigūnai, klastodami muitinio patikrinimo dokumentus, sudaro sąlygas sumažinti tikrąją techniškai tvarkingų automobilių vertę ir taip  padeda jų savininkams išvengti realių  muito mokesčių, o dėl to nukenčia ir valstybės biudžetas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min