Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 14d. 13:15

Muitininkai neleido paštu į JAV išsiųsti vertingos antikvarinės knygos

Sulaikyta knyga
Klaipėdos teritorinės muitinės nuotr. / Sulaikyta knyga

Klaipėdos teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių skyriaus pareigūnai tikrindami į JAV siunčiamas pašto siuntas, vienoje iš jų aptiko neįprastą siuntinį, kaip spėjama, XVI-XVII amžiuje išleistą religinę knygą, kurios vertė gali siekti ne vieną dešimtį tūkstančių litų.

Kaip rašoma Klaipėdos teritorinės muitinės pranešime, neįprasta, oda aptrauktais mediniais viršeliais, ir galbūt ne vieną šimtmetį skaičiuojanti knyga aptikta Šiauliuose, bendrovės „Lietuvos paštas“ Šiaulių regiono paskirstymo skyriuje, šių metų lapkričio 12 d.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Pagal preliminarų specialistų vertinimą, senoviniu slavų šriftu parašyta knyga gali būti pripažinta itin vertinama antikvarine vertybe.

Kadangi knyga buvo siunčiama pažeidžiant Lietuvos Vyriausybės nutarimu patvirtintas Kilnojamųjų kultūros vertybių ir antikvarinių daiktų išvežimo iš Lietuvos Respublikos taisykles ir Kilnojamųjų kultūros vertybių ir antikvarinių daiktų, kuriuos išvežant iš Lietuvos Respublikos būtina turėti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos leidimą, sąrašą, pareigūnai šią knygą sulaikė. Tikslesnis knygos išleidimo laikotarpis ir jos vertė paaiškės po Kultūros paveldo departamento specialistų vertinimo. Manoma, kad jos vertė gali siekti ne vieną dešimtį tūkstančių litų.

Šiais metais tai ne pirmas atvejis, kuomet Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai išaiškina tokio pobūdžio pažeidimus. Šių metų kovo 5 d. Klaipėdos teritorinės muitinės kinologai, atlikdami siuntų tikrinimą, į Belgiją privačiam asmeniui siunčiamoje siuntoje rado 11 vienetų XVII amžiaus pirmos pusės sidabrinių antikvarinių monetų, turinčių išliekamąją kultūrinę vertę. Už monetų siuntimą neturint Kultūros paveldo departamento leidimo jas išvežti, siuntėjui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Išnagrinėjus administracinę teisės pažeidimo bylą buvo priimtas nutarimas paskirti tūkstančio litų baudą. Kadangi monetos nebuvo priskirtos nacionalinėms istorijos ir archeologijos vertybėms, jos buvo grąžintos jas siuntusiam asmeniui.

Muitinė primena, kad draudimai siųsti paštu tam tikras prekes yra nustatyti Pasaulinės pašto konvencijos 15 straipsnyje, o tam tikrų prekių siuntimo tvarka nustatyta šios konvencijos 16 straipsnyje. Todėl siunčiant pašto siuntas reikia pasidomėti siuntimo tvarkomis bei laikytis jų reikalavimų. Informacija apie pašto siuntas skelbiama ir Lietuvos muitinės tinklalapyje.

Iš Lietuvos išvežti kultūrines vertybes ir antikvarinius daiktus galima tik gavus Kultūros paveldo departamento leidimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min