Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai per 9 mėnesius sulaikė kontrabandos 3 kartus daugiau negu pernai

Rūkalai buvo sukišti į du automobilio duslintuvo bakelius.
VSAT nuotr. / Rūkalai buvo sukišti į du automobilio duslintuvo bakelius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sausio–rugsėjo mėnesiais dėl muitų teisės pažeidimų muitinės pareigūnai sulaikė prekių, kurių preliminari vertė – 63,6 mln. Lt. Tai yra 3 kartus daugiau nei sulaikyta per tą patį laikotarpį pernai (2009 m. sausio–rugsėjo mėn. sulaikyta prekių už 21,3 mln. litų).

Muitinės departamento išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegalūs rūkalai. Jų per 9 šių metų mėnesius muitininkai aptiko už beveik 58 mln. litų – 3,6 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai (beveik 16 mln. litų). 

Rugsėjo mėnesį muitininkai sulaikė nelegaliai gabenamų prekių už beveik 5,2 mln. litų.

Rugsėjo mėnesį muitininkai sulaikė nelegaliai gabenamų prekių už beveik 5,2 mln. litų.

Rugsėjį geri rezultatai pasiekti per aštuonias dienas trukusią bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos muitinių operaciją „Via Baltica II“. Ją vykdydami visų keturių šalių muitinių pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė tabako gaminių ir kitų akcizinių prekių gabenimo kontrolei sausumos keliais iš Rytų į Vakarų Europą. Operacijos iniciatorė – Lietuvos muitinė per šias dienas sulaikė apie pusę milijono pakelių kontrabandinių cigarečių už beveik 4 mln. litų ir pradėjo keturis ikiteisminius tyrimus.

Sausio–rugsėjo mėnesiais Lietuvos muitinė pradėjo 28 ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos ir neteisėto jų disponavimo. Ir tai yra 2,2 karto daugiau nei per 2009 m. tą patį laikotarpį.

Rugsėjį Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Vilniuje ir pasienyje su Latvija sulaikė keturis kilogramus sintetinių narkotikų – kanabinoidų ir du asmenis, įtariamus narkotikų kontrabanda.

Pirmasis kilogramas kanabinoidų buvo aptiktas tikrinant siuntas iš Kinijos Vilniaus pašto poste. Pareigūnams nuvykus pas Vilniaus miesto gyventoją, kuriam ir buvo adresuota ši siunta, jo bute kratos metu aptiktas dar vienas kilogramas tokių pačių kvaišalų. Operatyviai dirbančių muitinės kriminalistų tyrimas tuo nesibaigė. Vos po valandos Smėlynės pasienio poste buvo sulaikytas Rusijos pilietis, o jo automobilyje „Mazda“ rasti dar du kilogramai kanabinoidų. Sulaikytos kvaišalų siuntos vertė Lietuvos juodojoje rinkoje – apie 300 tūkst. Lt.

Kitos rugsėjį sulaikytos neteisėtai gabentos prekės: alkoholiniai gėrimai, šoviniai, makiažo priemonės, stalo įrankiai, dirbiniai iš metalo, kitos būtiniausios prekės.

Kitos rugsėjį sulaikytos neteisėtai gabentos prekės: alkoholiniai gėrimai, šoviniai, makiažo priemonės, stalo įrankiai, dirbiniai iš metalo, kitos būtiniausios prekės.

Praėjusį mėnesį muitininkai buvo negailestingi ir klastočių prekeiviams. Pareigūnams prižiūrint buvo sunaikinta rugpjūtį Vilniaus oro uosto poste sulaikyta suklastotų šalikų „Burberry“ siunta, kurios vertė – daugiau kaip 35 tūkst. litų.

Per 2010 m. sausio–rugsėjo mėnesius Lietuvos muitinė pradėjo 124 ikiteisminius tyrimus dėl muitų teisės aktų pažeidimų. Daugiausia – 60 – ikiteisminių bylų atversta dėl tabako ir jų gaminių kontrabandos.

Šiais metais padidėjo ir ikiteisminių tyrimų, pradėtų dėl neteisėto prekių ar produkcijos neišvežimo iš Lietuvos Respublikos. Tokį rezultatą lėmė sėkmingas bendradarbiavimas su kitomis Lietuvos teisėsaugos institucijomis.

Bendradarbiaujant su užsienio šalių teisėsaugos institucijomis per 9 šių metų mėnesius užsienio valstybėse pagal Lietuvos muitinės pareigūnų pateiktą informaciją buvo sulaikyta 18,57 mln. vnt. nelegaliai gabentų cigarečių.

Lietuvos muitinės užkardytos žalos valstybei dydžio (nesumokėtų privalomų mokesčių nuo sulaikytų prekių) pokytis palyginti su praėjusiais metais padidėjo 3,8 karto (2009 m. – 11,15 mln. litų, 2010 m. – 42,26 mln. litų).

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min