Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai smogė Nigerijos narkotikų prekeiviams Lietuvoje, konfiskuota kokaino už pusantro milijono litų (nuotraukos)

Kokaino kontrabanda
MKT nuotr. / Kokaino kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės pareigūnai pastebi, kad Lietuvoje pastaruoju metu suaktyvėjo Nigerijos piliečiai, užsiimantys narkotikų prekyba.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, atlikę ilgą tyrimą šventinį savaitgalį (liepos 3 d.) Vilniuje Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė nigerietį, kuris turėjo milijono litų vertės kokaino siuntą.

Kitas juodaodis, pas kurį rasta pusės milijono litų vertės kokaino, tą pačią dieną sulaikytas Kazlų Rūdoje. Ten pat sulaikytas vietos gyventojas, irgi prisidėjęs prie šio nelegalaus verslo.

Tikrinant pašto siuntas Vilniaus teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus kinologų šuo suodė moteriškose odinėse rankinėse paslėptus narkotikus, atsiųstus į Lietuvą iš Bolivijos.

Atsiimti moteriškų rankinių siuntos iš Ispanijos į Lietuvą atvyko Nigerijos pilietis R.A.O. Liepos 3-iosios naktį šis vyriškis buvo sulaikytas Vilniuje esančiuose jaunimo nakvynės namuose. Paaiškėjo, kad kiekvienoje iš rankinių buvo įrengta slėptuvė, jose aptikta 2,5 kg kokaino.

Anot pareigūnų, sulaikytų narkotikų vieno gramo vadinamoji gatvės kaina Lietuvoje šiuo metu yra apie 210 Lt, tad ši siunta kainuotų apie milijoną litų. Dar daugiau nelegalus vertelga būtų pelnęs šią siuntą pavykus išvežti į Ispaniją.

Antrasis juodaodis (turintis Rusijos pilietybę, tačiau irgi kilęs iš Nigerijos) tą pačią dieną buvo sulaikytas Kazlų Rūdoje.

Ten minėtas vyriškis atvyko iš Maskvos pasiimti iš Kosta Rikos atsiųsto siuntinio – sportinio treniruoklio. Šio treniruoklio dėžėje buvo įrengtas dvigubas dugnas, kuriame muitinės kriminalistai rado kilogramą kokaino.

Ten pat muitinės pareigūnai sulaikė ir juodaodžiui narkotikų prekeiviui talkinusį vietos gyventoją V.G.

Beje, muitinės pareigūnų duomenimis iš Maskvos atvykęs juodaodis, Ch.O. yra pramogų verslo organizatorius Rusijoje.

Bendra tądien sulaikytų narkotikų vertė Lietuvos juodojoje rinkoje siekia apie pusantro milijono litų.

Vilniuje sulaikytas Nigerijos pilietis Vilniaus 3-iojo apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams.

Kazlų Rūdoje sulaikytiems narkotikų prekeiviams Marijampolės apylinkės teismas skyrė 3 mėnesių suėmimo terminą.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl abiejų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 25 str. 2d. (bendrininkavimas vykdant nusikalstamą veiką), 260 str. 2 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti) ir 199 str. 2 d. (Kontrabanda).

Sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Pastaruoju metų vis dažnėja atvejai, kai iš Pietų Amerikos į Lietuvą mėginama įvežti kokaino.

Maždaug prieš porą mėnesių kilogramas iš Kosta Rikos siųsto kokaino buvo aptiktas vienam Mažeikių gyventojui adresuotoje siuntoje.

Narkotikai tąkart buvo slėpti iš vytelių pintų dirbinių pakuotėje – kartoninės dėžės sienelėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min