Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Muitininkai sulaikė beveik 400 tūkst. eurų vertės narkotikų siuntą

Muitinės pareigūnai, vykdydami sustiprintą kontrolę Lietuvos – Latvijos pasienyje, liepos 30 d., ties Germaniškiu sulaikė lengvąjį automobilį. Mašinos akumuliatoriuje įrengtoje slėptuvėje pareigūnai aptiko beveik 400 tūkst. eurų vertės narkotikų – psichotropinių tablečių „Subutex“ siuntą, kuri, kaip manoma, vežta į Suomiją. Sulaikyti ir du automobiliu važiavę jaunuoliai.
Sulaikyta narkotikų siunta
Sulaikyta narkotikų siunta / Lietuvos muitinės nuotr.

Šeštadienio naktį ties Germaniškiu patruliavę Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai, apie 5 val. ryto patikrinimui sustabdė lengvąjį automobilį „Seat Alhambra“. Juo važiavę du jaunuoliai (Utenos rajono gyventojai – G.K. ir M.B.) pareigūnams sakėsi važiuojantys į Suomiją.

Muitininkai pastebėjo, kad mašinos akumuliatorius gerokai per didelis tokio tipo automobiliui. O patikrinus detaliau, paaiškėjo, kad akumuliatorius – tuščiaviduris – jo viduje įrengta slėptuvė, kurioje gulėjo daugybė pakuočių su psichotropinių savybių turinčių receptinių vaistų „Subutex“ tabletėmis. Ten pat buvo sumontuoti ir du nedideli ličio ir geležies fosfato (LiFePO4) akumuliatoriai, kurių pakako aprūpinti energija automobilį ir dar liko daug vietos narkotikams.

Pareigūnų žiniomis šie, itin didelį kiekį psichotropinės medžiagos – „buprenorfino“ turintys vaistai (sulaikytoje siuntoje kiekvienos iš tablečių sudėtyje buvo 8 mg šios medžiagos), šiuo metu itin populiarūs Suomijoje. Tenykštėje juodojoje rinkoje siūloma ir iki 150 eurų už vnt. Tai pusiau sintetinis opioidas, neretai naudojamas kaip metadono pakaitalas.

Iš viso į akumuliatorių sugebėta prigrūsti net 2 555 tabletes turinčių pakuočių. Taigi, preliminariais vertinimais galutinė šių narkotinių medžiagų vertė šešėliniams vertelgoms galėjo atnešti ir iki 383 tūkst. eurų.

Abu jaunuoliai buvo sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos ir labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimo (BK 199 ir 260 str. 3 dalys). Sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Pastarosiomis dienomis MKT pareigūnai atliko kitus, su šiuo sulaikymu susijusius būtiniausius ikiteisminio tyrimo veiksmus. O rugpjūčio 1-ąją Kauno apylinkės teismo sprendimu G.K. buvo suimtas mėnesiui, o M.B. – dešimčiai dienų.

Akumuliatoriai, kaip slėptuvės kontrabandai gabenti naudojami neretai, jais vežamos net nelegalios cigaretės. Vien Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai per pastaruosius porą metų aptiko 4 – 5 tokias slėptuves (o dar daugiau atvejų, kai kontrabanda slepiama po ar už akumuliatoriaus).

Kartais automobilyje įrengiamas slaptas akumuliatorius, o į gerai matomą ir variklio skyriuje esantį tuščiavidurį „originalą“ supakuojama nelegali siunta. Kitais atvejais į originalaus akumuliatoriaus vidų sumontuojamas mažesnis, kurio galios automobiliui pakaktų užvesti ir nuvažiuoti bent nedidelį atstumą, o likusi akumuliatoriaus dalis užpildoma kontrabanda. Tokiuose „netikruose akumuliatoriuose“ gali tilpti nuo 50 iki 120 pakelių cigarečių.

VIDEO: Muitininkai sulaikė didžiulę narkotikų siuntą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius