Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai sulaikė dirbinį iš dramblio ilties

Medininkų pasienio postas
VSAT nuotr. / Medininkų pasienio postas
Šaltinis: 15min
0
A A

Medininkų kelio poste Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė antikvarinį dirbinį iš dramblio ilties.

Kaip informuoja Muitinės departamentas, iš Baltarusijos į Lietuvą per Medininkų kelio postą vykstantis Rusijos Federacijos pilietis deklaravo, kad tarp asmeninių daiktų gabena antikvarinį dirbinį iš dramblio ilties su dekoratyviniu žalvariniu stovu ir antgaliu. Tačiau CITES sertifikatų ir kitų leidimų išvežti ir įvežti dirbinį iš dramblio ilties pateikta nebuvo.

Pareigūnai dirbinį sulaikė siekdami nustatyti, ar jis buvo gabenamas nepažeidžiant tyarybos reglamento „Dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą".

Muitininkai primena, kad laukinių gyvūnų, jų dalių ar dirbinių iš jų įvežimą į Lietuvos Respubliką reglamentuoja Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencija (CITES) bei Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklės. Įvežti tam tikrų rūšių laukinių gyvūnų iškamšas ar kitus dirbinius galima tik turint šiuose teisės aktuose nurodytus leidimus. Kiekvienai gyvūnų, jų dalių ar dirbinių iš jų siuntai turi būti pateikiamas atskiras leidimas, kuriuos išduoda Aplinkos ministerija. Leidimais reikia pasirūpinti iš anksto.

Gyvūnai ir augalai, gabenami pažeidžiant CITES konvencijos nuostatas, sulaikomi ir konfiskuojami LR įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, o asmenys gali būti nubausti.

Administracinė bauda už neteisėtą gyvūnų ar augalų, jų dalių ar dirbinių gabenimą gali siekti 20 tūkst. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min