Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai sulaikė nelegaliai siųstas auksines monetas

Auksinės monetos
VTM nuotr. / Auksinės monetos
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Pašto poste sulaikė tris Rusijos penkių rublių nominalo auksines monetas.

Tai pirmas kartas šiais metais, kai sulaikomas paštu nelegaliai siųstas auksas.

Vakar (liepos 27 d.) Pašto poste atlikdami muitinį tikrinimą, pareigūnai atkreipė dėmesį į nedidelę siuntą iš JAV, kurioje, kaip rodė siuntimo dokumentai, turėjo būti suvenyrai. Atidarius paketą paaiškėjo, kad nedideliame dokumentams skirtame voke vietoj „suvenyrų“ buvo dar vienas, tik kiek mažesnis vokas. Jame rastos trys auksinės 1846, 1835 ir 1893 metų Rusijos penkių rublių nominalo monetos.

Prekių gavėjas, mūsų šalies pilietis, pateikė prekių įsigijimui ir gabenimui reikalingus dokumentus, kuriuose buvo nurodyta, jog siuntoje esančių prekių vertė – 84 USD. Kadangi prekių siuntoje esantys dokumentai nesutapo su gavėjo muitinei pateiktais dokumentais, pareigūnai monetų identifikacinius numerius patikrino eBay aukcione. Paaiškėjo, kad auksinės monetos pirktos šiame aukcione už beveik 8,4 tūkst. USD (beveik 20 tūkst. litų) sumą.        

Remiantis Pasaulinės pašto konvencijos baigiamojo protokolo 25 straipsnio 5 punktu, siunta su nelegaliai gabenamomis prekėmis sulaikyta. Kolekcinės auksinės penkių rublių nominalo monetos įvertintos beveik 20 tūkst. litų.

Muitinės pareigūnai primena, jog Pasaulinės pašto konvencijos, kurią Lietuva ratifikavo 2004 metais, nuostatose nurodyta, kad į neįvertintas ir neregistruotas pašto siuntas draudžiama dėti monetas, banknotus, čekius ar bet kokius pareikštinius vertybinius popierius, kelionės čekius, apdirbtą ar neapdirbtą platiną, auksą  arba   sidabrą, brangakmenius, juvelyrinius dirbinius ir kitus vertingus daiktus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kontrabanda Auksas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min