Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai sulaikė neteisėtai papuošalus gabenusius baltarusius

Iš baltarusių atimtas juvelyrinis dirbinys
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Iš baltarusių atimtas juvelyrinis dirbinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Medininkų kelio poste sulaikė du baltarusius, mėginusius apgaulės būdu susigrąžinti apie 4 tūkst. litų PVM mokestį. Tai pirmas toks atvejis šiais metais.

Kaip informuoja Vilniaus teritorinė muitinė, trečiadienį ryte, apie 10 valandą, per Medininkų kelio postą pėsčiomis išvykdami iš Lietuvos du Baltarusijos piliečiai H.S. ir A.M. deklaravo, kad su savimi į Baltarusiją gabenasi juvelyrinių dirbinių – vėrinį, žiedą ir porą auskarų, inkrustuotų, kaip įtariama, deimantais ir perlais. Bendra prabangių papuošalų vertė – 35 tūkst. litų.

Muitinės pareigūnams vyrai pateikė dirbinių įsigijimą patvirtinančius kvitus bei „Tax free“ čekius, kurie su specialia muitinės atžyma suteikia teisę susigrąžinti PVM mokestį. Atlikę visus būtinus formalumus, muitininkai patvirtino čekius. Pasiėmę dirbinius bei čekius, vyrai iškeliavo į Baltarusijos pusę, bet... maždaug po valandos pareigūnų buvo sulaikyti tame pačiame Medininkų kelio poste.

Paaiškėjo, kad užuot kirtę valstybinę sieną ir išvežę minėtus dirbinius į Baltarusiją, paėję vos kelias dešimtis metrų keliauninkai apsisuko ir, tikėdamiesi išvengti muitinės kontrolės, žaliuoju kanalu grįžo atgal į Medininkų kelio postą. Paklausti, ar su savimi draudžiamų ar deklaruotinų prekių neturi, baltarusiai patvirtino, kad ne. Tačiau pareigūnai, atlikdami muitinį minėtų piliečių tikrinimą, tarp asmeninių daiktų atrado tuos pačius į Baltarusiją, neva, išgabentus juvelyrinius dirbinius.

Kadangi abu Baltarusijos piliečiai pažeidė prekių gabenimo tvarką ir Vyriausybės nutarimą, nustatantį PVM grąžinimo užsienio piliečiams tvarką, lengvai pasipelnyti nutarusiems pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabenti juvelyriniai papuošalai sulaikyti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min