Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aferos muitinėje su BMW X6, „Lexus“ ir „Jaguar XF“

Automobilis
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitininkai sulaikė šešis asmenis, įtariamus 300 tūkst. Lt vertės importo mokesčių nuslėpimu

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir muitinės departamento Tarnybinių tyrimų tarnybos (TTT) pareigūnai užkirto kelią bandymui neteisėtai neišvežti trijų prabangių automobilių, šitaip valstybei nesumokant 64 tūkst. Lt importo mokesčių.

Sulaikyti asmenys, įtariami bent keturioliką kartų tokiu būdu neišvežę automobilių ir valstybei galimai nesumokėję 304 tūkst. Lt importo mokesčių.

Dar praėjusią savaitę, sausio 3 d. MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 200 str. (Neteisėtas prekių ar produkcijos neišvežimas iš Lietuvos Respublikos). Muitinės kriminalistai turėjo įtarimų, kad siekiant išvengti importo mokesčių Rusijos piliečiams parduodamiems automobiliams galimai fiktyviai užbaigiamos tranzito bei eksporto muitinės procedūros į Rusiją. Tokiu būdu Rusijoje turėję atsidurti prabangūs automobiliai iš tikrųjų likdavo Lietuvoje.

Sausio 11–13 dienomis Kaune, Klaipėdoje, Prienų rajone ir Vilniuje MKT pareigūnai atliko 10 kratų, kurių metu buvo surasti trys tokiu būdu nuslėpti automobiliai – 2008 m. gamybos BMW X6, 2006 m. pagamintas LEXUS ir 2009 m. laidos JAGUAR XF.

Vien šių trijų automobilių vertė, priskaičiavus mokesčius, siekia 257 tūkst. Lt., taigi, valstybei galimai buvo nesumokėta 64 tūkst. Lt importo mokesčių.

Darant vieną iš kratų Kaune, MKT pareigūnams į patalpas (kuriose slėptas BMW X6), pavyko patekti tik padedant ugniagesiams gelbėtojams.

Operacijos metu dviem paroms buvo sulaikyti šeši asmenys, vienas jų – Lietuvos muitinės pareigūnas. Visi jie įtariami organizavę ar padėję organizuoti neteisėtą automobilių neišvežimą iš Lietuvos, importo mokesčių vengimą ir tranzito bei muitinės procedūrų klastojimą.

Muitinės kriminalistai įtaria, kad tokiu būdu į Rusiją automobiliai buvo neišvežti bent keturioliką kartų, tokiu būdu valstybei padarant 304 tūkst. Lt mokestinę žalą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min