Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai tarp pjuvenų aptiko rūkalų daugiau nei už milijoną (nuotraukos)

Kontrabandinės cigaretės
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Raigardo kelio poste sulaikė tris vilkikus, kuriais į Lietuvą mėginta įvežti kontrabandinių rūkalų maždaug už 1,4 mln. litų. Realizavus šią cigarečių kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais apskaičiavimais, apie 977 tūkst. litų. Dėl sulaikytos kontrabandos pradėti trys ikiteisminiai tyrimai.

Kaip informuoja Vilniaus teritorinė muitinė, ketvirtadienio rytą muitinės pareigūnai sustabdė iš Baltarusijos į Lietuvą važiuojantį vilkiką Scania, kurį vairavo Lenkijos pilietis P.S. Vilkikas važiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta.

Nors vairuotojas ir deklaravo, kad automobilyje neleistinų prekių nėra, muitininkai nusprendė detaliau apžiūrėti įtarimų sukėlusį vilkiką. Detalaus patikrinimo metu, paaiškėjo, kad viena vilkiko kuro talpykla grūste prigrūsta cigarečių. Iš slėptuvės muitininkai ištraukė 5 tūkst. 640 tūkst. pakelių cigarečių „Premjer“, „Premjer 7“ ir „Viceroy“. Sulaikytą krovinį, kurio vertė daugiau kaip 40,5 tūkst. litų, muitininkai perdavė Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriaus pareigūnams, kurie dėl šios kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nepraėjus nė porai valandų po vilkiko Scania sulaikymo, pareigūnai patikrinimui sustabdė Baltarusijos piliečio V.H. vairuojamą krovininį automobilį Renault. Pastarasis taip pat važiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta kelio juosta, o vairuotojas deklaravo, kad įstatymų draudžiamų daiktų neveža.

Tačiau patikrinę šį vilkiką, muitininkai jo kuro talpykloje aptiko paslėptą cigarečių kontrabandą. Sulaikyti nelegalūs rūkalai (5 tūkst. 620 tūkst. pakelių, kurių vertė – 40,5 tūkst. litų) perduoti MKT Kauno skyriaus pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. (Kontrabanda).

Abiems vairuotojams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tą pačią dieną, po pietų, Medininkų kelio poste muitininkai sustabdė iš Baltarusijos atvažiavusį krovininį automobilį Iveco su puspriekabe Koegel. Automobilį vairavęs mūsų šalies pilietis V.V. pateikė dokumentus, kad vienai įmonei veža medienos drožles.

Pareigūnams kilo įtarimų, jog automašinoje gali būti paslėptas kontrabandinis krovinys, todėl vilkiką jie patikrino mobilia rentgeno sistema. Paaiškėjo, jog maišai, kuriuose, neva, vežamos medžio drožlės, pilni cigarečių „Jin Ling“. Jau dabar rasta apie 180 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė apie 1 mln. 314 tūkst. litų. Tačiau tikslus sulaikytų prekių kiekis ir vertė dar nustatinėjama.

Sulaikytas krovinys ir automobilis perduoti MKT Vilniaus skyriaus pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Vairuotojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min